بر باد رفته

سینمایی ، گوناگون

   

پایان آغاز !
... و بالاخره فیلم «آغاز» کریستوفر نولان پس از سه هفته صدرنشینی در جدول هفتگی فروش، از بالای جدول پایین آمد و جای خود را به فیلمی کمدی داد. فیلمی که جای «آغاز» را گرفت، «دیگر رفقا» نام دارد و یک کمدی با محوریت رفاقت مردانه و در فضای پلیسی است، که در آن ویل فرل و مارک والبرگ ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم در اولین هفته نمایش خود توانست سی‌وپنج میلیون و ششصدهزار دلار بفروشد و بدل به دومین فیلم پرفروش کارنامه کاری ویل فرل شود. این فیلم که به کارگردانی آدام مک کی به روی پرده آمده، همکاری دیگری است میان این کارگردان و ویل فرل. پرفروش‌ترین فیلم این زوج فیلم «شب‌های تالادگا» بود که در اکران افتتاحیه‌اش در سال 2006 توانسته بود چهل و هفت میلیون دلار بفروشد. «برادران ناتنی» با فروش سی‌میلیون و نهصد هزار دلار پیش از این دومین فیلم پرفروش این فیلمساز و این بازیگر بود، که در این هفته جایش را به کمدی جدید این زوج داد.
در جایگاه دوم جدول رده‌بندی فروش این هفته هم فیلم «آغاز» کریستوفر نولان قرار گرفت. این فیلم که در سه هفته گذشته پرفروش‌ترین فیلم اکران بود، این هفته هجده میلیون و ششصدهزار دلار فروخت و جایگاه اول را واگذار کرد. این فیلم تاکنون دویست و بیست و هفت میلیون و هفتصدهزار دلار فروخته است.
«روری بروئر» مدیر پخش بین‌المللی کمپانی سونی گفته که این استودیو از اولش هم می‌دانسته که «دیگر رفقا» فروش خوبی خواهد کرد و به جایگاه اول جدول تکیه خواهد زد، ولی عنوان کرد که آن‌ها پیش‌بینی فروش سی‌میلیون دلاری برای این فیلم را نداشته‌اند. در این فیلم «فرل» نقش یک کارآگاه پلیس نیویورک را بازی می‌کند که ترجیح می‌دهد راز جنایات را از پشت میز کارش حل کند، تا اینکه به میدان رفته و خودش را به خطر اندازد. مارک والبرگ هم نقش همکار او را دارد که عاشق خطر کردن است. دیگر بازیگران فیلم هم مایکل کیتون، اوا مندز، ساموئل ال جکسون و دواین جانسون هستند.
روری بروئر می‌گوید: «مسیری که فیلم طی می‌کند، بسیار بسیار عالی است. نقدهای چاپ شده در سایت روتن تومیتوز، هشتاد درصد مثبت هستند. در تمام نمایش‌هایمان تماشاگران راضی از سالن بیرون رفته‌اند و گفته‌اند که فیلم عالی شده است و بنابراین ما احساس خوبی در مورد این محصول‌مان داریم». این مدیر استودیو می‌افزاید: «همکاری‌های مک‌کی و فرل همیشه عالی بوده‌اند، چرا که هر دوی این‌ها به شدت بامزه‌اند. در این مورد باید بگویم که شیمی میان این دو مرد مهم‌ترین نکته این فیلم است که در کنار شیمی فرل و والبرگ فیلم را بدل به تجربه‌ای لذت‌بخش کرده است. آن‌ها می‌توانند بهترین کار را از طرف مقابل بیرون بکشند». پل درگارابدیان تحلیل‌گر فروش سایت هالیوود هم می‌گوید: «این واقعیت که هم «دیگر رفقا» و هم «‌آغاز» فیلم‌های پرفروش هستند، نشان می‌دهد که تماشاگران در این موقع سال تشنه فیلم‌هایی هستند که از ایده‌های جدید سود می‌برند. این دو فیلم چقدر متفاوت هستند؟ جواب چندان چشم‌گیر نیست و هر دوی این‌ها بیشتر روی اکشن تکیه کرده‌اند، اما مسئله اصلی در ایده‌هایی است که بین لحظات اکشن وجود دارد. بگذارید بگویم که بهترین چیز در مورد اکران تابستانی این است که هم این نوع فیلم‌ها در آن خوب می‌فروشند و هم یک سری فیلم ابلهانه. این بهترین چیز اکران تابستان است».
دو فیلم جدیدی که این هفته روی پرده آمدند، یکی دنباله سه‌بعدی «یک قدم بالا» از کمپانی دیسنی بود که توانست با فروش پانزده میلیون و پانصد هزار دلار در جایگاه سوم جدول فروش قرار گیرد.
«سالت» اکشن آنجلینا جولی، که نه توانسته رضایت تماشاگران و نه رضایت منتقدان را به دست آورد، در جایگاه چهارم جدول قرار گرفت و پس از آن هم «شام برای احمق‌ها» بود که ده میلیون و پانصدهزار دلار فروخت. «من نفرت‌انگیز»، «سگ‌ها و گربه‌ها»، «چارلی سنت کلود»، «داستان اسباب‌بازی 3» و «بچه‌ها حالشون خوبه» هم در جایگاه‌های بعدی فروش قرار گرفتند.
مجموع فروش این هفته هالیوود صد و هجده میلیون دلار بود که در مقایسه با زمان مشابه سال پیش یک افت هفت درصدی را نشان می‌دهد. این اولین بار در دو ماه اخیر است که فروش فیلم‌ها از فروش سال قبل کمتر شده است.
چند فیلم جدید هم با اکران محدودی نمایش‌شان را در این هفته آغاز کردند که احتمالاً در هفته‌های آتی تعداد سالن‌هایشان بیشتر خواهد شد. درام تاریخی رمانتیک «نابود شده» ساخته راب راینر که توسط کمپانی برادران وارنر تولید و توزیع شده، در چهل و پنج سالن دویست و سی و چهار هزار دلار فروخت. کمدی «مردان واسطه» هم در دویست و پنجاه و دو سالن، سیصد و پنج هزار دلار» به دست آورد.
در هفته آینده، با اکران فیلمی از جولیا رابرتز به نام «بخور، دعا کن، عشق بورز» اکشن پرستاره «دور انداختنی‌ها» ی سیلوستر استالونه و اکشن فانتزی «اسکات پیلگریم علیه دنیا»، به احتمال زیاد جدول فروش هفتگی زیر و رو خواهد شد.

نوشته شده در سه شنبه نوزدهم مرداد 1389ساعت 9:46 توسط بر باد رفته|

اليويه مارچال، فيلمساز جنجالي سينماي فرانسه فيلم جديد خود«ليوناس‌ها» را براساس يك ماجراي پر سر و صداي واقعي كارگرداني مي‌كند.
به گزارش فارس،اين درام ضدگنگستري كه حال و هوايي اجتماعي دارد با نگاهي به قصه زندگي و فعاليت‌هاي جنجالي «ادموند ويدال» ساخته مي‌شود.
ويدال رهبر گروه فرانسوي گنگستري ليوناس بود كه چهره‌اي محجوب داشت وبا لحن آرام صحبت خود مي‌توانست توجه مثبت ديگران را به خود جلب كند.
قصه فيلم به زندگي ويدال از دوران نوجواني مي‌پردازدورسيدن اوبه قدرت دردودهه شصت و هفتاد ميلادي را به نمايش مي‌گذارد.
در عين حال،اين قصه حال و هوايي امروزي خواهد داشت و به نوعي فاقد يك زمان يا مكان مشخص تاريخي است.در حال حاضر ويدال يك گنگستر بازنشسته 70 ساله است. رسانه‌هاي گروهي مي‌نويسند زماني زندگي و سرنوشت او دگرگون و وارونه شد،كه يك دوست قديمي براي فرار از زندان از وي كمك خواست.
قرار است «آلن دلون» نقش دوران پيري ويدال را در جلوي دوربين بازي كند. «ژرار لانوين» و «برنار ژيراردوهم در فيلم حضور دارند.
مارچال كه فيلمنامه «ليوناس‌ها» را با همكاري «ادگار ماري» همكار هميشگي خود نوشته، مي‌گويد قصه آن را از كتاب خاطرات خود ويدال گرفته است. اين كتاب هنوز منتشر نشده است و داراي دو بخش است. بخش اول كتاب واقعي و بخش دوم آن خيالي است.
اليويه مارچال كه كار فيلمسازي را از سال 1999 شروع كرد،قبل از آن در تعداد زيادي فيلم ايفاي نقش كرده بود. آنچه او را از بقيه همكارانش متمايز مي‌كند اين است كه وي قبل از كار بازيگري يك افسر پليس بود. «واحد 36» (2004) و «آخرين مأموريت مرگبار» (2008) از فيلم‌هاي مهم او هستند. شركت فيلمسازي قديمي گائومونت تهيه كننده فيلم تازه مارچال است و پخش بين‌المللي آن را نيز به عهده دارد. كل صحنه‌هاي فيلم در شهر ليون فرانسه فيلمبرداري مي شود و اوايل فصل تابستان آينده اكران عمومي خواهد شد.
مارچال كه در دوران خدمت خود در اداره پليس در واحد جرم و جنايت فعاليت مي‌كرد،در حرفه فيلمسازي خود را وقف كارگرداني درام‌هاي دلهره‌آور پليسي كرده است.
نوشته شده در یکشنبه نهم خرداد 1389ساعت 10:34 توسط بر باد رفته|

 

«دزدان دريايي كارائيب ‌٤» در ‌٢٠ مي (اواخر ارديبهشت) سال ‌٢٠١١ ميلادي در قالب سه بعدي اكران مي‌شود. 
به گزارش ايسنا، «سام كلافلين»، ايفاگر نقش‌ «فيليپ»، يكي از كاراكترهاي كليدي پروژه سينمايي «دزدان دريايي كارائيب ‌‌٤» خواهد بود.
هم‌چنين «آستريد برگز - فريزبي» و «استفن گراهام» نيز از ديگر افرادي هستند كه براي بازي در اين فيلم انتخاب شده‌اند.
چهارمين بخش از اين سري فيلم‌هاي پرفروش با عنوان فرعي «موج‌هاي بيگانه» به تهيه‌كنندگي «جري بروكهيمر» در شركت فيلمسازي والت ديسني و بروكهيمر فيلمز تهيه و توليد مي‌شود.
بنابر اعلام والت ديزني پيكچرز، كلافلين دردزدان دريايي ‌‌٤ با بازيگراني چون جاني دپ كه بازيگر نقش كاپيتان «جك اسپرو» است همبازي خواهد شد. بنابراين گزارش، اين پروژه كه براي اكران در اواخر ارديبهشت سال ‌‌٢٠١١ ميلادي آماده مي‌شود توسط «راب مارشال» خالق «نه» كارگرداني مي‌شود.
جري بروكهايمر سال گذشته تهيه‌كنندگي پروژه سينمايي «جي- فورس» را در قالب سه بعدي تجربه كرده است.
جزاير «اوهايو» و «كايو اي» واقع در منطقه «هاوايي»، از تابستان آينده ميزبان بازيگران منتخب و عوامل توليد جديدترين قسمت فيلم «دزدان دريايي كارائيب؛ موج‌هاي بيگانه» خواهند بود.
«ليندا لينگل» يكي از مسوولان ايالتي هاوايي و «باب لژر» از مسوولان كمپاني سوني در اين باره گفت: مناظر بديع دريايي و چشم‌اندازهاي بكروطبيعي منطقه باعث انتخاب هاوايي براي لوكيشن «دزدان دريايي ‌‌٤» بوده است.
سه قسمت اول «دزدان دريايي كارائيب» كه كارگرداني آنها را«فربينسكي» برعهده داشت، مجموعا فروش ‌‌٢/٦٧ ميليارد دلاري داشتند و مورد استقبال چشمگير اهالي سينما قرارگرفتند.
«پنه‌لوپه كروز» بازيگر سرشناس اسپانيايي نيزازديگربازيگراني است كه درچهارمين قسمت از فيلم «دزدان دريايي كارائيب» بازي خواهد كرد.
نوشته شده در شنبه یکم خرداد 1389ساعت 11:58 توسط بر باد رفته|


« رابرت دنيرو » بازيگر بازيگر صاحب سبك‌هاليوودي به پروژه‌ سينمايي «قاتل نخبه» پيوست.
به گزارش ايسنا، اين فيلم با حضور بازيگراني چون «جيسون استهام» به عنوان ايفاگر نقش اصلي و يكي از رهبران گروه اس‌اي‌اس مقابل دوربين مي‌رود.
بنابر اعلام ورايتي، «گري مك كندري» فيلمساز ايرلندي در نخستين تجربه‌ كارگرداني خود «قاتل نخبه» را درگونه آثار تريلر به‌شكل اقتباسي پشت سر مي‌گذارد.
فيلمنامه اين درام براساس رماني از «رانوپل فينس» با عنوان «مردان پدر» به نگارش در مي‌آيد وبه فعاليت‌هاي گروهي از افسران «اس اي اس» مي‌پردازد.
اين گروه جزو نيروهاي ويژه‌اي هستند، سربازانSAS براي انجام هرکاري آماده هستند؛ از مبارزه در پشت خطوط دشمن تا مداخله سري و مخفيانه درهرگوشه دنيا.
اما اين نيروها از سال1980، بيشتر به عنوان نيروهاي ضدتروريستي شناخته مي‌شوند. آنها اين نوع عمليات را جنگ ضدشورشCRW مي‌نامند.
طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، «قاتل نخبه» از اواخر سال 2010 ميلادي اين پروژه سينمايي مقابل دوربين مي‌رود.
دنيرو» در سال 1975 براي قسمت دوم فيلم «پدرخوانده» اسكار بهترين بازيگر مكمل مرد را گرفت و شش سال بعد براي فيلم «گاو خشمگين» ساخته «مارتين اسكورسيزي» اسكار نقش اول را دريافت كرد.
اين بازيگر 66 ساله بزرگ‌ترين افتخارات سينمايي‌اش را مرهون بازي در فيلم‌هاي «اسكورسيزي» چون «راننده تاكسي»، «نيويورك،نيويورك»، «گاو خشمگين»، «سلطان كمدي»، «رفقاي خوب» و «تنگه وحشت» است.
«دنيرو» تاكنون در 80 فيلم سينمايي بازي كرده و افتخارات ازجمله شير طلاي افتخاري جشنواره ونيز، جايزه يك عمر دستاورد سينمايي سن‌سباستين و دو جايزه بهترين بازيگري اسكار را دريافت كرده است.
همچنین جشنواره بین المللی تائورمینا ازاسطوره بازیگری تقدیر می‌کند.
به گزارش مهر از‌هالیوود ریپورتر در جریان پنجاه و ششمین دوره جشنواره تائورمینا جایزه ویژه آرته جشنواره برای قدردانی از یک عمر فعالیت سینمایی به دنیرو اهدا می شود.
دنیروی 67 ساله که تا کنون یک جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای نقش آفرینی در فیلم » گاو خشمگین» و یک جایزه اسکار بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در فیلم » پدر خوانده 2» دریافت کرده ، در خلال برگزاری جشنواره کارگاهی آموزشی با موضوع بازیگری را نیز برگزار می کند.
جشنواره تائورمینا از 12 تا 18 ژوئن ( 22 تا 28 خرداد)در جزیره سیسیل ایتالیا برگزار می شود.همچنین جایزه ویژه گفتگوی میان فرهنگ‌های جشنواره تائورمینا به امیر کاستاریکا فیلمساز نامدار بوسنیایی و برنده دونخل طلایی جشنواره کن سال1985 برای فیلم » بابا به سفر معاملات رفته «و 1995 برای فیلم» زیر زمین» اهدا می‌شود.
جشنواره تائورمینا به مدیریت دبورا یانگ منتقد مشهور آمریکایی و از ستایش‌کنندگان موج‌نوی سینمای ایران برگزار می‌شود.

نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1389ساعت 10:19 توسط بر باد رفته|


رابین هود، کن63 را افتتاح مي‌کند!
جشنواره بين المللي فيلم کن که 12 روز به طول مي‌انجامد چهارشنبه هفته جاري با نمايش فيلم «رابين هود ساخته «ريدلي اسکات» گشايش مي‌يابد.
به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه از کن، که در اين فيلم‌هاليوودي «راسل کرو» نقش «رابين هود را بازي مي‌کند و «کيت بلانشت» بازيگر استراليايي نقش زن همراه او را برعهده دارد.
«اوليور استون» فیلمدساز آمريکايي با قسمت دوم فيلم «وال استريت» با نام «وال استريت: پول هرگزبه خواب نمي رود» که «مايکل داگلاس» بازيگر‌هاليوود در آن ايفاگر نقش «گوردون گرکو» است حضور دارد.
در بخش مسابقه اين جشنواره 18 فيلم شرکت دارد که رياست هيات داوران آن برعهده «تيم برتون» کارگردان «آليس در سرزمين عجايب» است و اين گروه مسئوليت انتخاب بهترين فيلم اين بخش را براي دريافت نخل طلايي برعهده دارند.
عباس کيارستمي کارگردان ايراني نيزبا فيلم «رونوشت برابر اصل » که بازيگر آن «ژوليت بينوش» است در بخش مسابقه شرکت دارد.
در اين بخش که برنده برتر آن در 23 ماه مه (دوم خرداد) اعلام مي‌شود فيلم «شادي من» از کارگردان ناشناس اوکرايني «سرگئي لوزنيتسا» نيز ديده مي‌شود.
فرانسه با سه فيلم و‌هاليوود تنها با يک فيلم در اين بخش شرکت دارند.


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1389ساعت 10:17 توسط بر باد رفته|


آنتونی هاپکینز بازیگر نامدار انگلیسی در فیلم « شب‌های عربی» بار دیگر نقش منفی بازی می‌کند.
به گزارش مهر از رویترز «شب های عربی» یک درام حماسی تاریخی است و داستان یک سردار جوان ( با بازی لیام همزوورث) را روایت می کند که پس از به قتل رسیدن سلطان با همکاری سندباد ، علی بابا و غول چراغ جادو به دنبال شهرزاد می گردد.
قرار است در این فیلم هاپکینز نقش فاروتو ،جادوگری شریر را بازی کند که نامزد سندباد را کشته و به دنبال قدرت است.
«شب های عربی» اواخر تابستان به کارگردانی چاک راسل کلید می خورد. آنتونی هاپکینز در کارنامه بازیگری خود ایفای نقش یکی از شریرترین شخصیت‌های تاریخ سینما یعنی هانیبال لکتر را در فیلم « سکوت بره‌ها» بر عهده داشته است.
این بازیگر برنده جایزه اسکار هم اکنون مشغول بازی در فیلم « ثور» است و به زودی بازی در فیلم «تشریفات» را که در مجارستان فیلمبرداری می شود آغاز می کند.بر اساس این گزارش مایلی سایرس هم برای بازی در نقش شهرزاد برگزیده شده است.

نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389ساعت 15:24 توسط بر باد رفته|

    
کابوس رقیبان مرد آهنی 2
فروش اعجاب‌آور «مرد آهنی 2» که توانست با فروش صدوسی‌وسه میلیون و ششصدهزار دلار یک آغاز رویایی، در سه روز اول اکرانش، برای سازندگان و تهیه‌کنندگانش رقم زند، این فیلم را از همان آغاز راهش جزو موفق‌ترین‌ها. و رکورد شکن‌ها قرار داد، تا پیش‌بینی رابرت داونی جونیور که گفته بود این فیلم در مقایسه با «مرد آهنی» موفق‌تر خواهد شد، رنگ حقیقت به خود بگیرد. تازه این در حالی است که «مرد آهنی» در آغاز راهش در سال 2008 نودوهشت میلیون و ششصدهزار دلار فروخته بود و جزو پرفروش‌ترین فیلم‌ها قلمداد می‌شد.
«مرد آهنی 2»، دنباله فیلم ابرقهرمانی به همین نام که با فروش روز اول اکرانش، همه را شگفت‌زده کرد و پنجاه و دو میلیون و چهارصد هزار دلار روانه جیب سازندگانش نمود، در سه روز با رساندن رقم فروشش به صدوسی‌وسه میلیون و ششصدهزار دلار، به جایگاه پنجمین افتتاحیه پرفروش تاریخ هالیوود دست یافت.
این سری ابرقهرمان کارتونی برگرفته از کلاسیک استریپ‌های «مارول» نقش اصلی و محوری این سری ابرقهرمانی برگرفته از کمیک استریپ‌های «مارول» نقش اصلی و محوری این داستان را که زمانی یک دلال اسلحه میلیاردر بوده و الان مخالف و مبارز سرسخت جنایتکاران است، به رابرت داونی جونیور سپرده است و او هم نشان داده که این اعتماد بی‌راه نبوده و بدین سان «مرد آهنی 2» بدل به یکی از بهترین‌های مجموعه‌‌های سوپرقهرمانی سال‌های اخیر شده است!
این فیلم برای صدرنشین شدن در فهرست ده فیلم پرفروش این هفته کارچندان دشواری نداشت و بیش از چهارده برابر فیلم دوم فروخت، که «کابوس در خیابان الم» بود. «کابوس...» در دومین هفته نمایش نه میلیون و صدوهفتاد هزار دلار فروخت و با این رقم میزان کل فروشش را به چهل و هشت میلیون و پانصدوسی‌هزار دلار رساند که در مقایسه با بودجه ساخت فیلم که در حدود سی و پنج میلیون دلار بوده، رقم بدی نیست و کل فروش بین‌‌المللی فیلم در حکم سود این فیلم قلمداد خواهد شد.
فیلم سوم جدول فروش انیمیشن صدو شصت و پنج میلیون دلاری «چگونه اژدهایتان را آموزش دهید» است، که این هفته شش میلیون و هفتصد و شصت هزار دلار فروخت و کل فروشش را در امریکا از دویست میلیون دلار رد کرد. این فیلم تنها فیلم از بین ده فیلم پرفروش‌ هفته است که بودجه ساختش نزدیک به «مرد آهنی 2» بوده است. همان‌طور که گفته شد، این فیلم با صدو شصت و پنج میلیون ساخته شده و بودجه «مرد آهنی 2» هم دویست میلیون دلار بوده است. بقیه فیلم‌های این جدول زیر صد میلیون دلار هزینه داشته‌اند (البته به جز نبرد تایتان‌ها که با صدو بیست و پنج میلیون دلار ساخته شده است).
در جایگاه چهارم جدول فروش، «شب قرار» نشسته، که پنج میلیون و سیصد هزار دلار فروخته است و با یک افت سی‌درصدی در مقایسه باهفته گذشته، مجموع فروشش را به هشتاد میلیون دلار رسانده است. در افت‌های ایجاد شده در مقایسه با هفته‌ قبل هم «کابوس در خیابان الم» رکورددار است، که این هفته هفتاد درصد کمتر از هفته قبل فروخته است!
«نقشه پشتیبان» با بازی جنیفرلوپز این هفته چهار میلیون و سیصد و چهل و پنج هزار دلار فروخت و جایگاه پنجم را به خود اختصاص داد. این فیلم از Furry vengeance که توانست چهار میلیون دلار بفروشد، پیشی گرفت و البته هر دوی اینها از «نبرد تایتان‌ها» که این هفته فقط دو میلیون و سیصد و پنج هزار دلار فروخت و جایگاه هفتم جدول فروش را بخود اختصاص داد. نبرد تایتان‌ها در حال حاضر صدو پنجاه‌ و هفت میلیون و هشتصد و هشت هزار دلار فروخته است، که با توجه به کیفیت فیلم رقم چندان بدی هم نیست!
«مرگ در مراسم تدفین» که بازسازی فیلمی است به همین نام که سه سال پیش (بله، درست سه سال پیش!) پرطرفدار شده بود، این هفته دو میلیون و صدهزار دلار فروخت و از «بازندگان» که با یک میلیون و هشتصدهزار دلار و «بچه‌ها» که یک میلیون و پانصدو هفتاد پنج هزار دلار فروخت، بالاتر، در جایگاه هشتم جدول فروش قرار گرفت. در جدول پرفروش‌های این هفته «اردنگی»، «اقیانوس‌ها»، «آخرین آهنگ» و «آلیس در سرزمین عجایب» در جایگاه‌های بعدی قرار دارند...
علاوه برگیشه‌های سینماهای امریکای شمالی «مرد آهنی 2» در اکران بین‌‌المللی‌اش هم موفق بود و با پنجاه و هفت میلیون و دویست هزار دلار از شصت و یک کشور مختلف میزان فروش بین‌المللی‌اش را به صدو نود و چهار میلیون دلار در دومین هفته رساند. فیلم، احتمالاً از هفته آینده رقابت سختی با رابین هود ریدلی اسکات در بازارهای جهانی – و امریکا- خواهد داشت. رابین هود پس از اکران افتتاحیه‌اش در کن، با نمایش در پنجاه و شش کشور مختلف اکران وسیعی را آغاز خواهد کرد.
نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389ساعت 15:19 توسط بر باد رفته|

درباره سينماي اسكانديناوي، به مناسبت اكران فيلم Valhalla »«Rising

خداحافظي آقاي برگمان
مهرناز منتظري
اگر مردم دانمارك، سوئد، نروژ و فنلاند را روي هم جمع كنيم، شمار آنها به 24 يا 25 ميليون نفر مي‌رسد، اما خيلي از آنها هنوز هم رفتارهاي خشن و سخت اجداد وايكينگ خود را دوست دارند و فيلمسازان آن نيز سنگين وزن‌تر از آنچه كه به نظر مي‌رسد جاي خود را در عرصه سينما بازكرده‌اند و هيچ دور نيست كه يك روز بتوانند نام خود را در تمام عرصه‌هاي عالم سينما از كارگرداني گرفته تا بازيگري و اديتوري و ... به ثبت برسانند.
روح اينگمار برگمان به سادگي از سينماي اسكانديناوي رخت برنخواهد بست، اما موج كارگردانان جديد آن از جمله لوكاس موديسون شبه‌ برگمان سوئدي، منكر نفوذ برگمان بر خود هستند. در حال حاضر تنها كسي كه واقعاً به لحاظ فرهنگ توليدي خود به اينگمار پير شبيه و نزديك است، نويسنده سوئدي داستان‌هاي اسرارآميز و خالق كورت والاندر يعني هنينگ مانكل است كه البته چندان جاي تعجب ندارد. زيرا وي از واقع پسرخوانده برگمان بوده است.
محدوديت‌هاي خود خواسته
اولين باري كه نوع كار برگمان در سينماي اسكانديناوي كنار زده شد، در انقلابي موسوم به انقلاب دگما بود كه 15 سال پيش رخ داد. مانيفست اين انقلاب كه توسط لارس فون‌تريه اساس نهاده شد، بر سه چيز استوار است: فاقد صحنه نمايش بودن، فاقد ژانرهاي قراردادي بودن و بهره نبردن از نور مصنوعي، اما محدوديت‌‌هاي موجود دراين سبك باعث مي‌شد فيلمسازان نتوانند چندان به راه آن ادامه دهند. به هر حال اين روزها چنين محدوديت‌هاي خود خواسته كمتر مشاهده مي‌شود. آنچه هست، محدوديت‌هايي است كه مطابق قراردادهاي نانوشته بر كشورهاي كوچك با صنعت سينماي خرده پا و مخاطبان كم تحميل مي‌شود.
خيره‌كننده
اخيراً به نظر مي‌رسد اسكانديناوي‌ها شيفته اين ايده شده‌اند كه همان فيلم‌هاي كوچك‌شان هم بايد چشم‌ها را تا جايي كه ممكن است، خيره كند و توجه جهانيان را معطوف خود سازد. اولين نمونه اين سبك «نيكولاس ويندينگ رفن» دانماركي بود. كسي كه فيلم پررمز و راز «Valhalla Rising» را كه تازه به نمايش در آمده است، ساخت. او تريلوژي Pusher را نيز كه در سال‌هاي 2004 تا 2007 ساخته است، در كارنامه خود دارد كه سرشار از خشونت است. اخيراً نيز شاهد كار ديگري از سينماي سوئد بوديم با نام Let the Right one in كه توماس آلفردسون آن را ساخته بود. اين فيلم را مي‌توان بهترين فيلم دوباره خون‌آشام‌ها در يك دهه اخير دانست. بودجه اين فيلم بسيار اندك بود. اين در حالي بود كه برادر او دانيل در همين زمان روي تريلوژي ديگري به اسم «Millennium‌» كه نوشته استيگ لارسون بود، سرمايه‌گذاري كرده بود. اين رمان پرفروش‌ترين كتاب فصل خود شد. فيلم اين رمان را كه نخستين قسمت آن با نام دختري با خالكوبي اژدها عرضه شد، كارگردان دانماركي نيل آردن اپلو ساخت.
رژه وايكينگ‌ها
زمان شكل بغرنجي براي سينماي اسكانديناوي نيست. رفن سال گذشته فيلم «برانسون» خود را كه درامي درباره زندان بود، به زبان انگليسي ساخت. در اين فيلم تام هاردلي نقش چارلز برانسون را دارد كه يك زنداني بدنام است. در همين زمان در انگليس لون شرفيگ كارگردان دانماركي در حال ساخت يك فيلم جديد بود كه نامزد جايزه اسكار شد. به اين مي‌گويند رژه وايكينگ‌ها؛ در چنين فضاي دلگرم كننده‌اي ديگر مي‌توان گفت، بتاز سينماي اسكانديناوي! «و» خداحافظ آقاي برگمان!».
منبع: Guardian
نوشته شده در یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389ساعت 9:27 توسط بر باد رفته|

ويل اسميت بازيگر صاحب سبك‌هاليوودي براي حضور در پروژه سينمايي «مردان سياه پوش 3» قرارداد بست. 

به گزارش ايسنا، اين فيلم توسط شركت فيلمسازي كلمبيا پيكچرز تهيه و توليد مي‌شود. بنابر اعلام پايگاه اطلاع رساني‌هاليوود ريپورتر، اين فيلم با موضوع فعاليت‌هاي محرمانه يك آژانس ويژه پس از ساخت در قالب سه بعدي به اكران خواهد رسيد. مردان سياه پوش 3 که بازيگران مطرحي چون ويل اسميت و تامي لي جونز را مانند سري‌هاي گذشته خود همراه دارد، داستان فعاليت‌هاي سري دو مرد را به تصوير مي‌كشد که با امکانات موجود بايد مواظب موجودات فضايي باشند تا زمين را تخريب نکنند. جاش برولين بازيگر فيلم «ميلك» نيز از ديگر بازيگران اين فيلم خواهند بود. نسخه‌هاي اول و دوم مردان سياه پوش 3 به ترتيب در سالهاي 1997 و 2002 به اكران رسيدند و با فروش بيش از يك ميليارد دلار در گيشه موفق عمل كردند. «بري سوننفلد» کارگردان سري فيلم‌هاي مردان سياه پوش 1و 2 از گزينه‌هاي جدي براي كارگرداني مردان سياه پوش3 است.
ويلارد کريستوفر «ويل» اسميت جونيور متولد سپتامبر سال 1968 است. او که با نام ويل اسميت شناخته مي‌شود، بازيگر و خواننده هيپ‌هاپ، دوبلور و هم چنين تهيه کننده آمريکايي است که در فيلادلفيا در ايالت پنسيلوانياي آمريکا به دنيا آمده است. ويل اسميت تاکنون دو بار نامزد جايزه اسکار براي فيلم‌هاي علي(2001)و به دنبال خوشبختي (2006) شده است.
نوشته شده در یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389ساعت 9:19 توسط بر باد رفته|

کمک تکنولوژی به استاد! 

فيلم‌هاي صامت و فراموش شده آلفرد هيچكاك، كه عموما سياه و سفيد هستند بازيابي خواهند شد.
به گزارش ايسنا، در بازيابي آثار هيچكاك از آخرين تكنولوژي‌هاي مختص ترميم فيلم‌هاي نگاتيوي 35 ميليمتري بهره گرفته خواهد شد.
بنابر اعلام مووي وب، «باغ تفرج»، فيلمي كه هيچكاك در سال 1925 ميلادي با ساخت آن وارد عرصه سينما و كارگرداني شد از جمله اين آثار است.
اين فيلم پس از بازيابي و ترميم در سال 2012 به نمايش عمومي در مي‌آيد.
ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389ساعت 9:13 توسط بر باد رفته|

«به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «باندارس» بازيگر آثاري چون «زورو» دراين فيلم در قالب يك جراح پلاستيك ظاهر مي‌شود. 

بنابر اعلام خبرگزاري فرانسه، آخرين همكاري اين دو سينماگر به حدود دو دهه گذشته مربوط مي‌شود كه در فيلم «مرا حبس كن، مرا آزاد كن» بوده است. 
اين دو در فيلم‌ « زنان در آستانه‌ي فروپاشي عصبي » نيز با يكديگر همكاري كرده‌اند. 
«آلمادوار» درباره‌ي فيلم جديدش گفت: اين فيلم به آثار سينمايي وحشت نزديكي بيشتري خواهد داشت و تهيه‌كنندگي آن‌را خودم برعهده خواهم داشت. 
فيلمنامه كار جديد «باندارس» براساس داستاني از «يتري، ژانكوئه» با عنوان «رطيل» كه در سال 1999 منتشر شده است، نوشته مي‌شود. 
اين قصه خوفناك زندگي جراحي را به تصوير مي‌كشد كه درصدد انتقام‌جويي از مردي است كه دخترش را مورد سوء‌استفاده‌ي جنسي قرار داده است. 
«آلمادوار» كه از «پنه‌لوپه كروز» در دو فيلم «بازگشت» و « آغوش‌هاي شكسته» بهره‌برده است درباره حضور او در اين پروژه گفته است:«جايي براي او در فيلم جديدم نيافته‌ام.» 
«پدرو آلمادوار» در سال 1949 ميلادي در اسپانيا متولد شد. او پس از ساخت نخستين فيلم تجاري‌اش،در دهه 1980 تا به حال بيش از 30 فيلم را نوشته، كارگرداني و تهيه و در آنها بازي كرده است. 
فيلم‌هايش حول روابطي مي چرخند كه در شرايط غير متحمل ايجاد مي‌شوند. مضموني كه هميشه در فيلم‌هايش تكرار مي‌شود، ارتباط و يا آرزوي ارتباط با ديگران است و شخصيت‌هايش اغلب دست به اقداماتي افراطي 
مي‌زنند كه قوائد سنتي جامعه آنها را بر نمي‌تابد. 
«پدرو آلمادوار» در سال 1999 براي فيلم « همه چيز درباره مادرم» ، جايزه بهترين كارگرداني فستيوال كن را گرفت. در سال 2003 براي فيلم« با او حرف بزن »،اسكار بهترين فيلم نامه اوريژينال را از آن خود كرد و در ضمن نامزد بهترين كارگرداني هم شد.در همين سال و براي همين فيلم، جايزه بفتا،جايزه فستيوال بانكوك و جايزه انجمن منتقدين سينمايي آرژانتين در بخش بهترين فيلم خارجي را به‌دست آورد. 
براي «همه چيز درباره مادرم» ، اسكار بهترين فيلم خارجي را كسب كرد. 
ديگر فيلم‌هاي او عبارتند از، «آموزش بر» (2004 )،«زنان در آستانه فروپاشي عصبي» (1988 )، «چه كار كرده‌ام كه بايد اين بلا به سرم بيايد» (1984 )،«هزار توي احساس»( 1982 )، فيلمبرداري كار جديد «پدرو آلمادوار» در كمتر از 10 هفته آينده آغاز مي‌شود.
نوشته شده در شنبه هجدهم اردیبهشت 1389ساعت 9:15 توسط بر باد رفته|

 

سال گذشته ميلادي (‌٢٠٠٩) سالي پرفروش براي صنعت سينما در سراسر قاره اروپا بود. 

به گزارش ايسنا، در سال ‌٢٠٠٩ فروش فيلم در سراسر اروپا به بالاترين ميزان خود رسيد.
اين رشد بي‌سابقه فروش، گيشه‌هاي سينما را نه‌تنها در انگليس، آلمان و فرانسه (بزرگ‌ترين كشورهاي صنعت فيلم اروپا) بلكه در ‌٢١ كشور اين قاره پُرپول كرد.
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه هجدهم اردیبهشت 1389ساعت 8:56 توسط بر باد رفته|

   
پول بدهيد تا بترسيد!
«كابوس در خيابان الم» جديدترين نسخه بازسازي شده از فيلم پرطرفداري به همين نام با فروش سي و دو ميليون و دويست هزار دلار در اولين هفته اكرانش، در صدر جدول فروش گيشه‌هاي آمريكاي شمالي قرار گرفت.
به گزارش هاليوود ريپورتر، اين در حالي است كه فيلم «مرد آهني 2» با بازي رابرت داوني‌جونيور هم نمايش بين‌المللي‌اش را با نهايت توان و موفقيت آغاز كرد، تا اين هفته، گيشه‌ها در تيول اين دو فيلم باشند ... .
«كابوس در خيابان الم» كه توسط برادران وارنر توزيع شده، از جكي ارل‌هالي در نقش اصلي‌اش، كراگر (كه يكي از شناخته‌شده‌ترين قاتلان سريالي ژانر اسلشر است) استفاده كرده است. كراگر قاتل سريالي است، كه در خواب، به قربانيانش هجوم مي‌برد و از اين جهت با كل‌ قهرمانان اسلشرهاي ديگر متفاوت است.
«مرد آهني 2» هم كه در پنجاه و سه كشور مختلف اكران شده،‌ در اكران اولش صد ميليون و دويست هزار دلار به دست آورده، كه از اين رقم دوازده ميليون آن در بريتانيا، يازده ميليون در كره جنوبي، نه ميليون در استراليا و هشت ميليون دلار در فرانسه به دست آمده است.
گذشته از اكران بين‌المللي،‌ اما، فروش «كابوس در خيابان الم» در آمريكا نشان از سود تقريباً خالص سازندگان اين فيلم دارد، چرا كه به نظر مي‌رسد فيلم چند برابر هزينه ناچيزش را در دو- سه روز اول نمايش عمومي‌‌اش بازگردانده باشد. از آنجا كه فيلم‌هاي ترسناك معمولاً در هفته دوم نمايش افت بالايي در فروش را تجربه مي‌كنند، به نظر مي‌رسد كمپاني توليد و پخش‌كننده اين فيلم به همين رقم فعلي هم راضي باشند و همين هم برايشان سودآور بوده باشد- با اينكه فروش بين‌المللي فيلم نيز درهمين مقدار يا حتي بيشتر خواهد بود!
تاكنون هفت دنباله بر فيلم ارژينال «كابوس در خيابان الم» ساخته شده است، كه به گفته دان فلمن مدير پخش كمپاني برادران وارنر اين فيلم يكي از بهترين‌ها در ميان اين هفت فيلم است. او ضمن اين گفته مي‌افزايد: «كابوس در خيابان الم» كه مطمئن باشيد تماشاگران را سرگرم خواهد كرد، چيزي مثل «جمعه سيزدهم «كه سال قبل به نمايش درآمد...».
فيلم «جمعه سيزدهم» سال گذشته در فوريه سال 2009 با فروش چهل ميليون دلار نمايشش را آغاز كرد.
پل درگا رابديان آناليزور فروش هاليوود، اين فيلم را حلقه رابط اكران بهار با اكران تابستان، كه فصل بلاك باسترهاست مي‌داند و به نظر مي‌رسد «مرد آهني 2»اولين بلاك باستر خواهد بود كه تماشاگران آمريكايي براي ديدن آن از مدت‌ها پيش انتظار مي‌كشند. از اين روست كه مي‌توان انتظار داشت اكران افتتاحيه «مرد آهني 2» يكي از بزرگترين و سودآورترين نمايش‌هاي تاريخ سينما باشد. در رده دوم جدول فروش اين هفته با فاصله‌اي بسيار بعيد فيلم «چگونه اژدهايتان را آموزش دهيد» فروش ده ميليون و هشتصد هزار دلار قرار گرفته و «شب قرار» با هفت ميليون و ششصد هزار دلار سومين فيلم جدول است. «نقشه پشتيباني» فيلم جديد جنيفر لوپز هم هفت ميليون و دويست هزار دلار فروخته و تبديل به چهارمين فيلم جدول شده است. اين فيلم در مقايسه با هفته گذشته چهل درصد كمتر فروخته است.
«furry venegance» با شش و نيم ميليون دلار در جايگاه پنجم فروش نشست. اين فيلم كودكانه در اولين هفته نمايشش اين رقم را به دست آورده و بالاتر از «بازندگان» و «نبرد تايتان‌ها» قرار گرفت، كه به ترتيب شش ميليون و پنج ميليون و نهصد و هشتاد هزار دلار فروختند.
فيلم‌هاي هشتم تا دهم جدول فروش هم عبارتند از: «اردنگي» با فروش چهار ميليون و چهارصد و پنجاه هزار، «مرگ در مراسم تدفين» با فروش چهار ميليون و «اقيانوس‌ها» با دو ميليون و ششصد هزار دلار.
نوشته شده در سه شنبه چهاردهم اردیبهشت 1389ساعت 9:52 توسط بر باد رفته|


«سيلوستر استالونه» بازيگر و كارگردان اكشن سينماي‌هاليوود، از ساخت سري جديد «رمبو»، انصراف داد.
به گزارش ايسنا، پس از اعلام خبر آغاز پيش توليد پروژه‌ سينمايي «رمبو 5» در اواخر تابستان گذشته، توسط شركت‌هاي فيلمسازي «نيوايمج» و «ميلنيوم فيلمز»، روزگذشته استالونه گفت: اين اتفاق رخ نخواهد داد و من تا 99 درصد مطمئن هستم.
بنابر اعلام كامينگ سون، داستان «رمبو 5» به مبارزه رمبو با گروهي از قاچاقچيان حرفه‌اي و سلاطين مواد مخدر براي نجات جان يك دختر جوان در حوالي مرز آمريكا و مكزيك مي‌پردازد.
«سيلوستر استالونه» با خريد امتياز ساخت رمان «شكارچي» كه حدود 10 سال پيش به قلم «جيمز بايرون» به نگارش در آمده است چندي پيش خلاصه كامل فيلمنامه را منتشر كرده بود.
طبق اعلام كمپاني «ملنيوم فيلم»، پنجمين قسمت از سري فيلم‌هاي «رمبو» تابستان امسال با كارگرداني يك سينماگر ديگر مقابل دوربين خواهد رفت.
قسمت چهارم فيلم «رمبو» در سال 2008 فروش جهاني 113 ميليون دلار به ‌دست آورد. سه قسمت اول فيلم‌هاي رمبو در سال‌هاي 1982، 1985 و 1988 ساخته شدند.
سيلوستر استالونه يا سيلوستر استالون (در آمريکا و ساير کشورها سيلوستر استالون گفته مي‌شود) بازيگر و کارگردان و تهيه‌کننده آمريکايي ايتاليايي‌تبار است که در نيويورک (در آمريکا) به دنيا آمد.
از مطرح ترين فيلم‌هاي معروف او مي توان به: «آدمکش‌ها»، استخدام، انتقام آنجلو، راکي، راکي 2، راکي 3، راکي 4، راکي 5، رمبو، رمبو 2، رمبو 3، رمبو 4، صخره نورد، متخصص، فرار به سوي پيروزي، راکي 6، کبري و اولين خون اشاره كرد.
«استالونه» در سال 1977 با فيلم «راكي» نامزد بهترين بازيگر مرد اسكار بود. وي در سال 2004 دوربين طلاي سينماي آلمان و در سال 1992 جايزه افتخاري «سزار» فرانسه را براي يك عمر دستاورد سينمايي كسب كرد.
نوشته شده در دوشنبه سیزدهم اردیبهشت 1389ساعت 9:24 توسط بر باد رفته|


 


«سر ريدلي اسكات» كه قرار است به زودي كارگرداني ادامه فيلم «بيگانه» را در قالب سه بعدي كارگرداني كند، كار جديدش را پاسخي به فيلم «آواتار» اثر اخير «جيمز كامرون» و ادامه دهنده راه او اعلام كرد.
به گزارش ايسنابه نقل از اسكرين ديلي، ، اسكات خالق آثاري چون «گلادياتور» و «مشتي دروغ»، نسخه اصلي فيلم بيگانه را در سال 1979 ميلادي ساخت و قرار است در ساخت ادامه آن همانند جيمز كامرون از آخرين تكنولوژي‌ها و دستاوردهاي سينمايي بهره بگيرد.
اسكات اين فيلم را با مشاركت كمپاني فيلمسازي فوكس قرن بيستم به تهيه و توليد مي‌رساند. داستان ادامه فيلم بيگانه در سال 2085 ميلادي رخ مي‌دهد. اسكات كه در نسخه اول بيگانه سال 2090 را به تصوير كشيده است درباره فيلم جديدش گفته است:« اين پروژه سينمايي سويه تاريك ماه را نمايش خواهد داد و پنج سال قبل از اتفاقات فيلم بيگانه را روايت خواهد كرد.
اسكات از تابستان گذشته «جان اسپتيز» را براي نگارش فيلمنامه‌ي «بيگانه2» به خدمت گمارده است.
قصه نسخه اصلي «بيگانه» درباره يک سفينه فضايي بود که پس از پايان ماموريت خود و در بازگشت به زمين، ساكنان آن متوجه مي‌شوند که يک موجود بيگانه فضايي، همراه آن‌ها از آن‌سوي منظومه شمسي در حال ورود به کره زمين است.
اسكات در سال 1982 با خلق فيلم علمي تخيلي «بليد رانر» سعي كرد تم غالب آثارش را همچنان ادامه دهد.
«رابين هود» فيلم جديد ريدلي اسكات آغازگر جشنواره بين المللي فيلم كن امسال خواهد بود.
«سر ريدلي اسکات» کارگردان انگليسي را به عنوان کهنه کار همه ژانرهاي سينمايي مي‌شناسند.
وي خالق برخي فيلم‌هايي چون «بيگانه»، « تلما و لوييز»، « گلادياتور» ، «هانيبال» ، «سقوط شاهين سياه» ، « سرباز جين» ، « يک سال خوب» و «گانگستر آمريکايي» است.
او براي فيلم گلادياتور نامزد جايزه اسکار شد. بهترين اثر او « بليد رانر» در سال 1982 است.
از ديگر فيلم‌هاي او افسانه (1985)، کسي من را مي‌پايد ( 1987)، باران سياه (1989) تلما و لوئيز (1991) ،1492 : فتح بهشت ( 1992)، هانيبال ( 2001) سقوط شاهين سياه (2001) است.

نوشته شده در چهارشنبه هشتم اردیبهشت 1389ساعت 10:59 توسط بر باد رفته|

       

گيشه‌‌ها در آتش اژدها!
... و همان‌طور كه پيش‌بيني مي‌شد، «چگونه اژدهاي‌تان را آموزش دهيد» پس از يك هفته دوري از صدر، مثل اغلب فيلم‌هاي كودكانه سال‌هاي اخير (كه موفق شد)، صدرنشيني‌اش در جدول فروش را پس گرفت، و به گفته ديويد گرمين تحليل‌گر فروش سايت «ياهو»، با آتشي كه از دهان اژدهاي اين فيلم بيرون آمد، گيشه‌ها به آتش كشيده شد؛ و اين درحالي است كه فيلم‌هاي تازه آمده، جز دودي از دهان‌شان بيرون ندادند و خودشان نيز تنها گم‌شدگان فضايي بود كه ساخته بودند...
انيميشن ماجرايي «دريم وركز» اين هفته پانزده ميليون دلار فروخت تا در پنجمين هفته فروشش از جايگاه اول جدول تكان نخورد. «چگونه اژدها‌ي‌تان را آموزش دهيد» كه از اواخر مارچ در جايگاه اول گيشه‌ها اكرانش را آغاز كرده است، در هفته‌هاي بعد فروشش افت كرد، ولي سپس دوباره بالا آمد تا در حال و اوضاعي كه فيلم‌هاي جديد اكران شده اميدي برنمي‌انگيزند، اين فيلم از اين شرايط به بهترين وجهي استفاده ‌كند. ....


ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه هفتم اردیبهشت 1389ساعت 9:13 توسط بر باد رفته|

فهرست بازيگران «نيمه شب در پاريس»، جديد ترين پروژه سينمايي «وودي آلن» تكميل شد.
به گزارش ايسنا به نقل از هاليوود ريپورتر، در اين فيلم «ماريو كوتيلار»، بازيگر فرانسوي كه براي فيلم «زندگي به رنگ صورتي» برنده‌ اسكار شد به‌همراه «اوون ويلسون»، «كتي بتز»، «مايكل شين» و «راچل‌ مك‌آدامز» نقش‌آفريني خواهند داشت.
کارلا بروني - سارکوزي، بانوي اول فرانسه و همسر رييس جمهور اين كشور به همراه «نينا آرياندا»، «تام هيدلستون»، «كوري استول»، «ميامي كندي» و«كورت فولر» از ديگر بازيگران اين پروژه هستند.
بنا بر اين گزارش، نقش همسر رييس‌جمهور فرانسه تا چند روز آينده رسما اعلام خواهد شد.
پروژه جديد آلن که اوايل ژوئيه کليد مي‌خورد، بخشي از تاريخي معاصر را تصوير خواهد كرد.
اين كارگردان آمريكايي قصد داشت اين فيلم را سال 2006 در پاريس فيلمبرداري کند، اما به خاطر هزينه‌هاي زياد اين شهر تا كنون توليد آن را متوقف كرده بود.
شرکت «گراوير پروداکشنز» متعلق به وودي آلن با كمپاني«مدياپرو در بارسلونا» قراردادي بست که طبق آن‌ شرکت اسپانيايي هزينه ساخت سه فيلم او را تامين مي‌کند.
اين قرارداد با فيلم «با يک غريبه سبزه قدبلند آشنا مي‌شوي» آغاز شد و پروژه جديد «آلن» دومين فيلم از اين قرار داد به حساب مي‌آيد.
«مدياپرو» يکي از تهيه‌کنندگان فيلم سال 2006 «ويکي کريستينا بارسلونا» بود.
آنتونيو باندراس، جاش برولين، آنتوني هاپکينز، فريدا پينتو و نائومي واتس در «با يک غريبه سبزه قدبلند آشنا مي‌شوي» بازي مي‌کنند و قرار است اين فيلم پاييز امسال اکران مي‌شود.
وودي ‌آلن به‌عنوان يكي از پركارترين فيلمسازان و فيلمنامه‌نويسان هاليوود سال گذشته اعلام كرده بود، بسيار علاقه‌مند است تا از «كارلا بروني» در يكي از فيلم‌هايش بازي بگيرد.
وودي آلن طي سه دهه فيلم‌سازي افتخارات و جوايز سينمايي متعددي كسب كرده است كه مي‌توان به جايزه‌ اسكار بهترين فيلم و بهترين كارگرداني، دو جايزه‌ بهترين كارگرداني و شش جايزه‌ بهترين فيلم‌نامه از جوايز بافتا انگليس، خرس نقره‌اي جشنواره‌ برلين، جايزه‌ فيپرشي جشنواره‌ كن، دو جايزه‌ بهترين فيلم خارجي از جوايز سزار فرانسه، جايزه بهترين فيلم اروپايي از جوايز گويا اسپانيا، شير طلاي افتخاري جشنواره‌ ونيز و جايزه‌ يك عمر دستاورد سينمايي از جشنواره‌ سن‌سباستين اشاره كرد.
«رزبنفش قاهره»، «منهتن»، «امتياز نهايي»، «روياي كاساندرا» و «ويكي كريستينا بارسلونا» از معروف‌ترين آثار او هستند.

نوشته شده در شنبه چهارم اردیبهشت 1389ساعت 9:11 توسط بر باد رفته|


جيمز كامرون فيلمساز برجسته هاليوود كه با آثاري چون «تايتانيك» و «آواتار» عنوان خالق پرفروش‌ترين آثار تاريخ سينما را يدك مي‌كشد ، «آواتار 2 » را با توجه به موقعيت بحراني محيط زيست جهاني مي سازد.

ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه بیست و ششم فروردین 1389ساعت 8:51 توسط بر باد رفته|

 

الیزابت تیلور بازیگر قدیمی سینما که علاقه‌مندان سینما او را با فیلم‌هایی مانند «خرقه»، «گربه روی شیروانی داغ»، «رام کردن زن سرکش» و... به یاد می‌آورند، ممکن است در نظرعموم ضعیف، از کار افتاده و ویلچرنشین باشد، اما این بازیگر سال‌های نه چندان دور ‌هالیوود تصمیم دارد در78 سالگی برای نهمین بار ازدواج کند.
به گزارش سایت فرارو، رسانه‌های آمریکا از شنیدن اخبار پنهانی ازدواج قریب‌الوقوع تیلور با مردی که حدود 30 سال از خودش کوچکتر است جا خوردند. آخرین مرد زندگی این هنرپیشه سابق، جیسون وینترز 49 ساله از شرکت مدیریت وینتراسترلینگ است.
مشهورترین همسر این بانوی سالخورده، ریچارد برتون هنرپیشه بریتانیایی است که دو بار عنوان همسر پنجم و ششم تیلور را از آن خود کرده است.

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم فروردین 1389ساعت 9:53 توسط بر باد رفته|

شب قرار» در صدر گیشه‌های جمعه
«شب قرار» با بازی استیو کارل (ستاره سریال «اداره») و تینافی (ستاره سریال «30 صخره»)، در غیاب رقیبان قدرتمند، توانست با فاصله کمی درصدر جدول فروش جمعه قرار بگیرد.
به گزارش هالیوود ریپورتر، داستان این کمدی درباره یک زن و شوهر است که ناخواسته وارد ماجراهای مختلفی می‌شوند. «شب قرار» توانست از 2756 سالن آمریکای شمالی 3/9 میلیون دلار به جیب سازندگانش بریزد! با این وجود امکان دارد که این فیلم در جدول هفتگی فروش، صدرنشین نشود.
فیلم سه‌بعدی برادران وارنر، «برخورد تایتان‌ها»، توانست در دومین هفته اکرانش، 5/8 میلیون دلار بفروشد و در رده دوم قرار بگیرد. در رده سوم انیمیشن دریم ورکس یعنی «چگونه اژدهایتان را تربیت کنید» قرار گرفت که حدوداً 1/7 میلیون دلار در روز جمعه فروش داشت. با توجه به خانوادگی بودن «اژدها» احتمال صعود این فیلم به رده‌های بالاتر در روزهای شنبه و یکشنبه وجود دارد.
فیلم عاشقانه و جوان‌پسند «آخرین ترانه» محصول دیزنی هم توانست در دومین هفته نمایش 6/3 میلیون دلار بفروشد و در رده چهارم قرار بگیرد. با فاصله بسیار کم «چرا من هم ازدواج کردم؟ تایلرپری» قراردارد که با 5/3 میلیون دلار فروش در دومین هفته نمایش، در رده پنجم جدول فروش جمعه آمریکای شمالی قرار گرفت.

نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم فروردین 1389ساعت 9:33 توسط بر باد رفته|

آلیس در سرزمین هالیوود!
قصه‌ی تیم برتون و هالیوود قصه تلخی است؛ داستان غم‌انگیز تکرار تاریخ که در آن هنرمندی فدای سیستم می‌شود. نمونه روشن و بزرگش اورسن ولز بود که دومین فیلمش - و البته دومین شاهکارش - «آمبرسون‌های باشکوه»، دچار تیغ سانسور استودیوهای هالیوودی شد و هیچ نسخه‌ کامل و مورد تائید ولز از آن باقی نماند و پس از آن، دوره رکود این نابغه‌ عالم سینما آغاز شد و بعدها کمتر فرصت یافت که آن استعداد ناب را باز به تمامی بروز دهد.
نوشته شده در شنبه بیست و یکم فروردین 1389ساعت 8:8 توسط بر باد رفته|

مستربين در جيمز باند قلابي 2!
با الهام از كاراكتر نمايش معروف روآن اتكينسون به نام مستربين، دنباله‌اي بر فيلم «جاني انگليش» كه در سال 2003 به نمايش درآمد، ساخته خواهد شد.

ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه بیست و یکم فروردین 1389ساعت 8:4 توسط بر باد رفته|

كناره‌گيري شان پن از پروژه «كارتل»
با كناره‌گيري شان پن از پروژه «كارتل»، اين درام اجتماعي افشاگرانه بدون حضور وي در كشور مكزيك جلوي دوربين مي‌رود.
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه بیست و یکم فروردین 1389ساعت 8:3 توسط بر باد رفته|

تايتان‌ها در صدر گيشه‌هاي جمعه
اكشن فانتزي سه بعدي برادران وارنر به نام «برخورد تايتان‌ها» در اولين روز اكران گسترده‌اش، با 4/26 ميليون دلار در صدر جدول فروش داخلي سينماهاي آمريكاي شمالي در روز جمعه قرار گرفت.


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه شانزدهم فروردین 1389ساعت 8:43 توسط بر باد رفته|

بنابر گزارش «سوره سينما»، «گيبسون» كه به خاطر فيلم «شجاع دل» موفق به كسب اسكار بهترين كارگرداني شده است، در آخرين كارش كه هنوز عنوان مشخصي ندارد،داستاني از زندگي «وايكينگ‌ها» را به تصوير مي‌كشد.
بنابراعلام مووي وب، «گيبسون» درخصوص ساخت جديدترين فيلم‌اش گفته است: ازجواني و اوايل كارم در سينما همواره دوست داشتم، داستاني با اين مضمون را بسازم و فكر مي‌كردم حماسه «وايكينگ‌ها» اولين كارم خواهد بود؛ اما اكنون اين فيلم به آخرين كارم بدل خواهد شد.
بنابراين گزارش، «لئونارد دي كاپريو» از اصلي‌ترين بازيگران اين پروژه سينمايي كه در اين پروژه با خود «گيبسون» همبازي مي‌شود.
شركت فيلمسازي «آيكون پروداكشن» تهيه و توليد حماسه «وايكينگ‌ها» را برعهده خواهد داشت.
فيلمنامه جديدترين اثر «گيبسون» توسط «بيل موناهان» خالق آثاري چون «مرحوم» به نگارش رسيده است.
فيلم حماسي «وايكينگ‌ها» از پاييز 2010 ميلادي مقابل دوربين خواهد رفت.
«مل گيبسون» اخيرا تريلر «لبه تاريکي» را روي پرده سينماها رفت که با فروش 42 ميليون دلاري در رده فيلم‌هاي ناموفق اکران اخير بود.
پس از آن هم «گيبسون» در فيلم مستقل «بيور» به کارگرداني «جودي فاستر» بازي کرده است.

نوشته شده در یکشنبه پانزدهم فروردین 1389ساعت 8:24 توسط بر باد رفته|

   

 
شاهرخ خان بازيگر سرشناس سينماي هند در اولين محصول بين‌المللي خود، با لئوناردو دي كاپريو همبازي خواهد شد.
ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه بیست و سوم اسفند 1388ساعت 9:10 توسط بر باد رفته|

سال پیروزی سینمای مستقل بر استودیوهای هالیوود
بیست و چهار ساعت پس از هشتاد و دومین دوره مراسم اهدای جایزه اسکار تحلیلگران به بررسی، تجزیه و تحلیل نتایج مراسم امسال پرداخته‌اند.

به گزارش مهر به نقل از سایت مووی فون اغلب کارشناسان و منتقدان با اشاره به ذائقه عمومی اکادمی اسکار که معمولا به موفقیت تجاری فیلم‌ها نیز توجه دارد، موفقیت فیلم کم فروش «The Hurt Locker» در مراسم دیروز را نشانه‌ای از تغییر رویه آکادمی به ویژه در مقابله با جوایز گلدن گلوب ارزیابی می کنند.

جک ماتیوز در نوشته است: از سوی دیگر همان گونه که از قبل هم پیش‌بینی می‌شد ، اسکار هشتاد و دوم به عرصه رقابت رودرروی دو فیلم «The Hurt Locker» ساخته کاترین بیگلو و «آواتار» به کارگردانی جیمز کامرون بدل شد.بیگلو که همسر سابق کامرون نیز بود این رقابت را با نتیجه‌ای قاطع برد تا به عنوان نخستین فیلمساز زن که برنده اسکار می شود نام خود را در تاریخ این جشن سالانه سینمایی ثبت کند.
دوفیلم «The Hurt Locker» و« آواتار» هر یک در 9 رشته نامزد اسکار شدند که در نهایت سهم اولی 6 جایزه بود و 3 جایزه هم نصیب فیلم دوم شد.اما این دو فیلم در 6 رشته به طور همزمان نامزد بودند که در این 6 رشته ، فیلم بیگلو با نتیجه 5 بر 1 برنده شد و کامرون را به حاشیه راند. از سوی دیگر موفقیت های دو فیلم «The Hurt Locker» و « پرشس» که هر دو از محصولات سینمای مستقل آمریکایی به شمار می روند به پیروزی قاطع سینمای مستقل بر سیستم استودیویی هالیوود تعبیر شد.
علاوه بر آن تحلیل گران ابعاد شکست «آواتار» را فراتر از آنچه به نظر می رسد ارزیابی می کنند.این گروه معتقدند سه جایزه دریافتی «آواتار» در رشته‌هایی به این فیلم تعلق گرفت که به لحاظ شکل و شمایل و سبک ساختاری و بصری به طور طبیعی باید به این فیلم تعلق می گرفت.به عبارت دیگر «آواتار» در سه رشته یاد شده رقیب جدی نداشت و اگر به همین سه جایزه هم دست نمی یافت می‌شد به سلامت آرای آکادمی و یا کیفیت فیلم شک کرد.
به نظر می رسد برندگان جوایز بازیگری در سه مورد از چهار رشته ،بهترین گزینه های موجود باشند و به نوعی عدالت در انتخاب انها رعایت شده باشد.کریستف والتز بازیگر اتریشی فیلم «لعنتی های بی آبرو» و مونیک بازیگر «پرشس» که به ترتیب برنده جوایز بهترین بازیگر نقش مکمل مرد وزن شده اند، بهترین نقش آفرینی های سینمای سال 2009 را در نقش های مکمل ارائه داده اند و فاصله قابل توجهی با رقبای خود داشتند. جف بریجز بازیگر کهنه کار آمریکایی هم پس از پنج بار نامزدی ناکام ، این بار در فیلم «دل دیوانه» چنان خوش درخشید که جای کمترین تردیدی را برای انتخاب خود باقی نگذاشت.
تنها مورد سئوال بر انگیز در رشته بازیگری ، انتخاب ساندرا بولاک به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن است.بولاک اسکار خود را برای ایفای نقش در فیلم معمولی و متوسط «سويه تاريك» به دست آورد و نقش او هم جای چندانی برای کار نداشت .در حالی که رقبای قدری چون مریل استریپ برای فیلم «جولی و جولیا» و هلن میرن برای فیلم « آخرين ايستگاه» هم در فیلم‌های مهم‌تر و با ارزش‌تری بازی کردند و هم پیچیدگی نقش‌هایشان چنان بود که آنان را برای دریافت جایزه اسکار محق تر از بولاک نشان می‌دهد.به نظر می رسد اهدای جایزه به بولاک بیشتر نوعی دلجویی و گرامی داشت بازگشت دوباره او به صحنه باشد که پس از یک دهه کم کاری و حضور در فیلم های کم ارزش ، امسال به نوعی احیا شد.
جوایز اسکار امسال بیش از همیشه به سمت فیلم‌های احساس برانگیز متمایل بود. علاوه بر توفیق دو فیلم «The Hurt Locker» و «پرشس» که به شدت احساسات مخاطب را نشانه رفته اند،انیمیشن «بالا» هم با چنین حال و هوایی از همتایان خود پیشی گرفت. بی توجهی مطلق آکادمی به فیلم «بالا در آسمان»و ناکامی « لعنتی های بی آبرو»ی تارانتینو از دیگر نکات جالب تحلیل جوایز اسکار امسال بود.

نوشته شده در چهارشنبه نوزدهم اسفند 1388ساعت 10:13 توسط بر باد رفته|

      

انتقام از جيمزكامرون و آواتارش!

‌«The hurt locker» فيلم تبليغاتي جنگ آمريكا در عراق، اسکارهای اصلی را درو کرد
هومن داودي - در مراسم اسکار که ساعت 4:30 صبح روز دوشنبه به وقت تهران برگزار شد، «The hurt locker» فیلم تبلیغاتی مربوط به جنگ عراق، در شش رشته برنده شد و دست «آواتار» از اسکار‌های اصلی دور ماند.
ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه هجدهم اسفند 1388ساعت 9:27 توسط بر باد رفته|


رابرت دنيرو سينماگر صاحب سبك هاليوودي، به‌عنوان بازيگر و تهيه‌كننده با پروژه‌ي سينمايي «فرارنيمه شب» همكاري مي‌كند.
به گزارش ايسنا، اين فيلم در قالب كمدي توسط دنيرو وشركت يونيورسال به تهيه و توليد خواهد رسيد.
بنابر اعلام هاليوود ريپورتر، «فرارنيمه شب» به نوعي گسترش و ادامه‌اي بر پروژه‌ي اكشني است كه در سال1988 توسط مارتین برست ساخته شد. بنابراين گزارش، تيموتي داولينگ خالق آثاري چون «The role Models» نگارش فيلمنامه «فرارنيمه شب» را برعهده گرفته است. داستان فيلم سينمايي «فرار نيمه شب» درباره جک والش پليسي است که در اثر توطئه رئيس باند جنايتکاران اخراج و در معرض محاکمه است. وي در يک آژانس کارآگاهي کار مي‌کند. روزي از وي مي‌خواهند جک مارادوکاس حسابدار شرکتي را که ميليونها دلار اختلاس و فرار کرده است را بيابد. جک پس از يافتن مارادوکاس مي فهمد او حسابدار همان خلافکاري است که برايش پاپوش درست کرده و باعث اتهامش شده است.
دنيرو در سال 1975 براي قسمت دوم فيلم «پدرخوانده» اسكار بهترين بازيگر مكمل مرد را گرفت و شش سال بعد براي فيلم «گاو خشمگين» ساخته مارتين اسكورسيزي اسكار نقش اول را دريافت كرد.
نوشته شده در یکشنبه شانزدهم اسفند 1388ساعت 10:45 توسط بر باد رفته|


فیلم سه‌بعدی تیم برتون خود را برای یک افتتاحیه پرفروش آماده می‌کند. به گزارش ورایتی، ظاهراً «آلیس در سرزمین عجایب» شرکت دیزنی، خیلی بیشتر از یک داستان کودکانه ساده است. افسانه سه‌بعدی تیم برتون در آمریکای شمالی و در روز جمعه یعنی اولین روز اکرانش، حدود 30 میلیون دلار فروش داشت که احتمالاً یکی از پرفروش‌ترین هفته‌های افتتاحیه سه‌ماه اول سال را تجربه خواهد کرد و احتمالاً اولین فیلم پرفروش سال 2010 خواهد بود. بالاترین فروش روز اول اکران در سه ماه اول سال متعلق به فیلم «300» در سال 2007 بود. این فیلم در جمعه اولین روز اکران 1/28 میلیون دلار و در سه روز اول اکران موفق شد 9/70 میلیون دلار بفروشد، اما پرفروشترین فیلم در هفته اول نمایش در سه ماه اول سال «مصائب مسیح» مل گیسبون است. این فیلم در روز اول نمایش در سال 2004، 6/26 میلیون دلار و در سه روز اول نمایش 8/83 میلیون دلار فروخت. ظاهراً همه سینماروها «آلیس» را که جانی دپ نقش اصلی آن است دوست دارند. شنبه و یکشنبه به خاطر تماشاگران جوانتر فروش فیلم بیشتر خواهد شد.
نوشته شده در یکشنبه شانزدهم اسفند 1388ساعت 10:39 توسط بر باد رفته|


هیو جکمن در فیلم حقوقی لی دانیلز بازی خواهد کرد.
به گزارش یو‌اس‌ای تودی، لی‌دانیلز کارگردان فیلم موفق «پرشس» اعلام کرد که جکمن در فیلم بعدی او که درباره حقوق شهروندی است، بازی خواهد کرد. نقش جکمن در فیلم هنوز کاملاً مشخص نیست، اما قطعاً نقش اصلی فیلم نخواهد بود. کاراکترهای اصلی این فیلم مارتین لوترکینگ، همسرش کورتا اسکات کینگ و رییس‌جمهور وقت آمریکا لیندون بی.‌جانسون هستند.
تمرکز فیلم بر رابطه کینگ و جانسون است و روایتگر سه راهپیمایی است که در سال 1965برای جلب حمایت از جنبش حقوق شهروندی از دو منطقه بسیار دور از هم سلما و آلاباما به سمت مونتگمری صورت گرفت. گفته شده که در این فیلم چهره‌ پیچیده‌ای از لوترکینگ به تصویر کشیده می‌شود که تا به حال سابقه نداشته است. البته این به این معنا نیست که دستاوردها و زحمات او نادیده گرفته شود، بلکه چهره مقدسی از او نشان داده نخواهد شد. هیچ کدام از نقش‌های مذکور مناسب جکمن نیست و احتمالاً یک نقش کوچکتر و مکمل به وی خواهد رسید. طبق آخرین اخبار مشخص شده که احتمال حضور رابرت دنیرو در نقش فرماندار ایالت آلاباما، جورج والاس، در این پروژه وجود دارد. با توجه به موفقیت همه‌جانبه «پرسش» همه چشم‌‌ها به فیلم آینده دانیلز دوخته شده است.
نوشته شده در شنبه پانزدهم اسفند 1388ساعت 10:7 توسط بر باد رفته|


رابرت دنیرو در این فیلم به دنبال کردن و گرفتن برادلی کوپر (خماری) خواهد پرداخت.
به گزارش امپایر، نیل برگر کارگردان فیلم موفق «شعبده باز» این روزها سرش شلوغ است و مشغول کامل کردن لیست بازیگران آخرین فیلمش «دشت‌های تاریک» است. او به تازگی موفق شد دنیرو را هم به جمع بازیگران فیلمش اضافه کند. داستان این تریلر درباره یک نویسنده نیویورکی (برادلی کوپر) است که کاملاً به آخر خط رسیده و فکر می‌کند اگر یک قاچاقچی پیدا کند تا به او مواد مخدر درجه یک بدهد، مغزش تکان می‌خورد و درهای موفقیت به رویش گشوده خواهد شد. اما بعد از اینکه سرگیجه‌ها و آسیب‌های جدی ناشی از مصرف مواد را پشت‌سر می‌گذارد، تازه متوجه می‌شود که عده‌ای افراد زرنگ و حیله‌گر در تعقیبش هستند. یکی از این افراد نابغه و غول دنیای سرمایه‌داری است که نقشش را دنیرو بازی خواهد کرد. امیدواریم این فیلم دنیرو از فیلم‌های «قتل منصفانه» و «همه خوبند» بهتر باشد. فیلمنامه را لزلی دیکسون از نوولی به قلم آلن گلین اقتباس خواهد کرد. برگر کار بر روی فیلم را در ماه می شروع خواهد کرد.
نوشته شده در شنبه پانزدهم اسفند 1388ساعت 10:4 توسط بر باد رفته|

الیور استون که به تازگی پروژه «وال استریت 2» را به پایان برده، یک درام درباره مواد مخدر خواهد ساخت. 

به گزارش امپایر، استون برای همکاری در نوشتن فیلمنامه، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلمی به نام «وحشی‌‌ها » قرارداد امضا کرده است. این فیلم بر مبنای نوول دان وینزلو ساخته خواهد شد که از ماه جولای در کتابخانه‌‌ها موجود خواهد بود. داستان درباره دو دوست کالیفرنیایی است که درآمد بسیار خوبی از فروش مواد مخدر درجه یک به دست می‌آورند، اما یک گروه قاچاقچی مکزیکی تلاش می‌کنند تا بازار را از چنگ آنها در بیاورند و وقتی دو دوست در برابر آنها مقاومت می‌کنند قاچاقچی‌‌ها نامزد یکی از آنها را می‌دزدند. مکزیکی‌‌ها برای سالم برگرداندن دختر، تمام پولی را که آنها طی چند سال فروختن ماریجوانا به دست آورده‌اند، طلب می‌کنند. قهرمانان ما هم تصمیم می‌گیرند به جای پرداخت پول نقشه نجات دختر را اجرا کنند، انتقام بگیرند و کل قضیه را فیصله بدهند.
نوشته شده در شنبه پانزدهم اسفند 1388ساعت 10:2 توسط بر باد رفته|

اگر آواتار نباشد، براي همه جا هست!
سيد حسام فروزان
نامزدهاي هشتاد دومين جوايز اسکار كه اعلام شد، طبق بيشتر پيش‌بيني‌ها، دو فيلم «آواتار» و «گنجه رنج» در بيشتر رشته‌ها نامزد شدند. اين دو فيلم هر کدام با ? نامزدي در رشته‌هاي اصلي، حسابي جا را براي بقيه فيلم‌هاي خوب سال ???? تنگ کرده‌اند. از شگفتي‌ها يکي نامزدي «جرمي رِنر» بازيگر گنجه رنج براي بهترين بازيگر مرد بود و همچنين اينکه نام جيمز کامرون در رشته‌ فيلمنامه اصلي جزو نامزدها نبود. ضمن اينکه اعلام برندگان جوايز گُلدن گلوب هم به گمانه‌زني درباره برندگان نهايي اسکار دامن زد. نامزدهاي امسال همچنين نشان داد که اعضاي آکادمي تمامي وجوه و گونه‌هاي سينماي معاصر را در نظر دارند و سليقه‌هاي مختلف سينمايي مي‌توانند بهترين‌هايشان را در اين فهرست ببينند
ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم اسفند 1388ساعت 8:49 توسط بر باد رفته|

 
«بن استيلر» بازيگر آثاري چون «تندر استوايي» و‌ «مرد آهني 2» به «سرزمين وحش» پيوست.
به گزارش ايسنا، شركت فيلمسازي «پارامونت پيكچرز» تهيه و توليد اين پروژه سينمايي را برعهده خواهد داشت. بنابر اعلام پايگاه اطلاع‌رساني مووي وب، «جاستين تروكس» نگارش فيلمنامه «سرزمين وحش» را برعهده خواهد داشت. بنابراين گزارش، «جونا هيل»، «ويل فرل» و «نروي وين» بازيگران اصلي اين پروژه خواهند بود. «سرزمين وحش» ادامه‌اي بر فيلمی‌خواهد بود كه پيش‌تر با عنوان «زولندر» در معرض تماشاي سينما دوستان قرار گرفته بود. «بن استيلر» كه هم‌اكنون فيلم «دادگاه شيكاگو 7» را درحال كارگرداني دارد، پيش از اين فيلم «تندر استوايي» را ساخته بود و جديدترين حضور او به‌عنوان بازيگر در قسمت دوم «شب در موزه» بود.
نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم اسفند 1388ساعت 8:47 توسط بر باد رفته|

سریال «شانس» متعلق به شبکه HBO هم‌چنان در حال جذب نام‌های بزرگ است. 

به گزارش امپایر، کارگردان این سریال درام که درباره مسابقه اسب دوانی است، مایکل مان است. داستین هافمن که از دهه 70 به این سو در جعبه جادویی دیده نشده بود، برای بازی در این سریال قرارداد امضا کرده است. البته شخص اصلی که خالق این سریال خواهد بود، دیوید میلچ است که سریال‌های بسیار موفقی مثل «NYPD Blue» و «Deadwood» را در کارنامه دارد. هافمن نقش اصلی این سریال به نام ایس برنستین را بازی خواهد کرد. یک مرد 60 ساله معتاد به قمار که تازه از زندان آزاد شده است. دنیس فارینا هم نقش یار همیشگی و راننده او و جان اورتیز (دشمنان ملت) هم نقش یک استاد قمار بازی کاریزماتیک را بازی می‌کنند. با حضور میلچ در این سریال انتظارات از «شانس» بسیار بالاست.
نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم اسفند 1388ساعت 8:42 توسط بر باد رفته|

 

 "آميتاب باچ چان" از بازيگران برجسته سينماي هند جايزه بهترين بازيگر مرد فيلم هاي هندي زبان اين کشور را از آن خود کرد.  

ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه یازدهم اسفند 1388ساعت 9:9 توسط بر باد رفته|

«آواتار» براي یازدهمین هفته متوالی در صدر فروش ایستاد
ظاهراً «آواتار» به این زودی‌‌ها از صدر جدول فروش بین‌المللی پایین نخواهد آمد. به گزارش هالیوود ریپورتر، این حماسه علمی – تخیلی فاکس قرن بیستم، هفته گذشته موفق شد در 6535 سالن 70 کشور، 1/26 میلیون دلار بفروشد و یازدهمین هفته نمایش هم در صدر گیشه‌های بین‌المللی قرار بگیرد. بلاک باستر سه بعدی جیمز کامرون مجموع فروش بین‌المللی خود را به 844/1 میلیارد دلار رسانده که با فروش جهانی کل «تایتانیک» در سال 1997، یعنی 843/1 میلیارد دلار، برابری می‌کند. فروش جهانی آواتار با احتساب فروش آن در آمریکای شمالی، به 550/2 میلیارد دلار رسیده است. فروش بین‌المللی «آواتار» بیش از 5/2 برابر فروش داخلی 707 میلیون دلاری آن است.
ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه یازدهم اسفند 1388ساعت 8:45 توسط بر باد رفته|

«جزيره شاتر» دومين هفته هم صدرنشين شد 
به نظر مي‌رسد به صورت ناگهاني سينماروهاي مسن‌تر به سالن‌هاي سينما هجوم آورده‌اند.
تريلر هيجان‌انگيز «جزيره شاتر» محصول پارامونت، ساخته مارتين اسكورسيزي و با شركت لئوناردو دي‌كاپريو، يك افت فروش 46 درصدي داشت و توانست با مجموع فروش 2/22 ميليون دلاري در سه روز آخر هفته، دوباره در صدر گيشه‌ها بايستد.
طي ده روزي كه از نمايش اين فيلم مي‌گذرد، مجموع فروش آن 1/75 ميليون دلار شده است. فيلم «در رفتن» محصول برادران وارنر، به كارگرداني كوين اسميت و بازي بروس ويليس و تريسي مورگان كه در ژانر پليسي دو رفيق است، با فروش 6/18 ميليون دلاري در اولين هفته اكران، مقام دوم جدول را از آن خود كرد. «ديوانه‌ها» كه بازسازي كلاسيك ترسناك جورج رومرو در سال 1973 است تقريباً همان قدر فروخت كه انتظار مي‌رفت. اين فيلم كه از بازي تيموتي اوليفانت و رادا ميچل سود مي‌برد، توانست در اولين هفته اكرانش 5/16 ميليون دلار بفروشد. از طرف ديگر، آهنرباي گيشه‌ها يعني «آواتار» با 14 ميليون فروش در آخر هفته گذشته و قرار گرفتن در رده چهارم، توانست ركورد خيره‌كننده مجموع فروش 9/706 ميليون دلاري را به ثبت برساند. در يك مقايسه كلي مجموع فروش فيلم‌ها در هفته گذشته 120 ميليون دلار بود كه نسبت به هفته مشابه سال قبل 7 درصد افزايش داشت.
در اكران‌هاي محدود، درام عاشقانه «دستمال گردن زرد» محصول ساموئل گلدوين فيلمز در 4 سالن لس‌آنجلس و سه سالن نيويورك به نمايش درآمد كه 42 هزار دلار فروخت و ميانگين فروش مناسب 6 هزار دلار در هر سالن را به جاي گذاشت. در اين فيلم ويليام هارت، كريستين استوارت، ادي ردماين و ماريو بلو بازي مي‌كنند. سوني پيكچرز كلاسيكز درام جنايي فرانسوي «يك پيامبر» را كه در رشته بهترين فيلم غيرانگليسي زبان نامزد اسكار شده است، در 9 سينما به روي پرده فرستادكه 354/170 دلار فروش داشت و ميانگين فوق‌العاده 928/18 دلار در هر سالن را به ثبت رساند. فيلم مستند «هنر سرقت» محصول IFC فيلمز در دو سينماي نيويورك و يك سينماي فيلادلفيا به نمايش درآمد كه فروش 000/41 دلاري و ميانگين بسيار خوب 666/13 دلاري را به جاي گذاشت. فيلم‌هايي هم بودند كه تعداد سالن‌هاي آنها افزايش يافت. درام آلماني زبان «روبان سفيد» كه در رشته بهترين فيلم غيرانگليسي زبان اسكار نامزد است و برنده اصلي انجمن فيلمبرداران آمريكا شد، 10 سالن به 82 سالن قبلي‌اش اضافه شد كه 167 هزار دلار فروش، ميانگين 059/2 دلار در هر سالن و مجموع فروش 5/1 ميليون دلاري به همراه داشت. ساميت اينترتينمنت 39 سالن به 43 سالن «روح نگار» رومن پولانسكي اضافه كرد كه با فروش 870 هزار دلاري همراه بود. اين فيلم ميانگين خيره‌كننده 233/20 دلار به ازاي هر سالن به دست آورد و مجموع فروش فيلم به 1/1 ميليون دلار رسيد. از طرف ديگر، 57 درصد تماشاگران «در رفتن» آقايان بودند، در حالي كه 60 درصد كل تماشاگران فيلم 25 سال يا بالاتر داشتند. «ديوانه‌ها» به كارگرداني برك آيزنر (صحرا) جوان‌ترين تماشاگران را جذب كرد. 65 درصد مشتريان اين فيلم زير 25 ساله‌ها بودند كه 56 درصد آنها را آقايان تشكيل مي‌‌دادند. كايل ديويس رييس بخش توزيع اورچر مي‌گويد: «ما خيلي‌خيلي خوشحاليم. آب و هواي جمعه خيلي‌ها را تحت فشار گذاشته بود. با اين حساب افتتايه 5/16 ميليون دلاري خيلي بهتر از آن چيزي بود كه انتظار داشتيم.» جمعه آينده دو فيلم مهم در سطح گسترده‌اي اكران خواهند شد. يكي فيلم سه‌بعدي ديزني «آليس در سرزمين عجايب» ساخته تيم برتون و ديگري تريلر پليسي «بهترين در بروكلين» محصول اوورچر فيلمز. گري لوپز رييس شركت ANC كه يك از پخش‌كننده‌هاي «آليس» است مي‌گويد: «اين فيلم فوق‌العاده است و احتمالاً بلاك باستر سه‌بعدي بعدي خواهد بود. اين يك حركت منطقي است كه ما تمام فرصت‌هاي ايجاد شده را غنيمت بشمريم و با تكنولوژي روز پيش برويم.»
نوشته شده در سه شنبه یازدهم اسفند 1388ساعت 8:44 توسط بر باد رفته|

 
تريلر هيجان‌انگيز «جزيره شاتر» ساخته مارتين اسكورسيزي، محصول شركت پارامونت، با فروش تقريبي 7/6 ميليون دلار، در صدر جدول فروش سينماهاي آمريكاي شمالي در روز جمعه ايستاد.
به گزارش هاليوود ريپورتر، با فروش بسياري خوبي كه اين فيلم در جمعه داشته، به احتمال زياد دومين هفته پياپي در صدر جدول هفتگي خواهد ايستاد.

ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه دهم اسفند 1388ساعت 9:10 توسط بر باد رفته|


شنبه شب که شب اهدای جوایز سزار یا همان اسکار فرانسوی بود، برای ژاک اودیار واقعاً شبی به یادماندنی بود.

ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه دهم اسفند 1388ساعت 9:1 توسط بر باد رفته|


«بروس ويليس» با استقبال از توليد قسمت پنجم مجموعه فيلم‌ حادثه‌اي «جان سخت» مي‌گويد كاراكتر او در قسمت جديد اين مجموعه فيلم راهي يك سفر بين‌المللي خواهد شد.
به گزارش فارس، رسانه‌هاي گروهي مي‌گويند اين بازيگر هنوز قصد دارد فيلم‌هاي اكشن بازي كند، ولي بايد توجه داشته باشد كه شرايط معاصر شباهتي به دهه هشتاد ندارد.
ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه نهم اسفند 1388ساعت 9:48 توسط بر باد رفته|


«ويل اسميت» بازيگرصاحب سبك هاليوود در بازسازي فيلم «سوء‌ظن» اثر«آلفرد هيچكاك» نقش‌آفريني مي‌كند.
به گزارش ايسنا، «هيچكاك» در سال 1941 اين فيلم تريلر و اسرارآميز را به سينما دوستان عرضه كرده است.
پس از موفقيت «ربه‌كا»، هيچكاك فيلم جنايي سوء ظن (1941) را ساخت كه نخستين همكاري «كري گرانت» با استاد سينما به شمار مي‌رفت.
«سوء‌ظن» درهمان سال كانديداي دريافت جايزه اسكار بهترين فيلم شد كه در رقابت با «چه سر سبز بود دره من» (جان فورد) رقابت را واگذار كرد.
بنابر گزارش ورايتي، ويل اسميت در اين فيلم علاوه بر ايفاي نقش به عنوان تهيه‌كننده با توليد فيلم «سوء‌ظن» همكاري خواهد كرد.

«ويل اسميت»، ستاره سياه‌ پوست هاليوود كه در سال 2008 به‌عنوان در‌آمدزا‌ترين بازيگر سينماي آمريكا انتخاب شد، سال گذشته با فيلم «هفت پوند» بر پرده سينماها بود.

منبع : بانی فیلم

نوشته شده در یکشنبه نهم اسفند 1388ساعت 9:43 توسط بر باد رفته|

سيزده فيلم كه قسمت سوم يك پروژه سينمايي هستند و بدترين قسمت آن سري فيلم‌ها محسوب مي‌شوند، انتخاب شدند. 
به گزارش توتال فيلم كه اين فيلم‌ها را انتخاب كرده،‌ اين فيلم‌ها ثابت مي‌كنند كه عدد سه، يك عدد جادويي نيست و ممكن است قسمت سوم يك سه‌گانه اعتبار كل آن پروژه سينمايي را زير سوال ببرد. فهرست كامل اين سيزده فيلم را همراه با رده بنديشان در اين فهرست مي‌خوانيد:
1- ترانسفورمرز (در مرحله پيش‌توليد است)
2- بيگانه 3
3- موميايي: معبد امپراتور اژدها
4- هالووين 3: فصل جادوگر
5- بتمن براي هميشه
6- آرواره‌هاي سه بعدي
7- ببين حالا چه كسي حرف مي‌زند
8- انقلاب‌هاي ماتريكس
9- دزدان دريايي كارائيب: انتهاي دنيا
10- تنها در خانه 3
11- سوپرمن 3
12- پدرخوانده قسمت سوم
13- مرد عنكبوتي 3

منبع: بانی فیلم
نوشته شده در سه شنبه بیستم بهمن 1388ساعت 9:6 توسط بر باد رفته|

27 نقش كوچك كه تأثيرات مهم و عميقي در سينما داشته‌اند، انتخاب شدند. 
به گزارش توتال فيلم كه اين رأي‌گيري را به صورت اينترنتي انجام داده، اين كاراكترها با وجودي كه مدت زمان كمي در فيلم حضور دارند، اما اهميت حضورشان در فيلم بسيار زياد است. گلچيني از اين نقش‌ها و فيلم‌هاي مربوطه و رتبه نقش‌ در اين رده‌بندي را مي‌خوانيد:
1- جيمي دوباره كار در «رفقاي خوب» (1990)
2- دكتر منهتن كوك در «واچمن‌‌‌ها» (2008)
3- دافع حشرات در «شكار موش» (1997)
4- جاني در « هواپيما» (1980)
5- كينگ جولين در «ماداگسكار» (2005)
6- نيك در «از سيگار كشيدنتان متشكرم» (2005)
7- ازميرالدا ويلالوبوس در «پالپ فيكشن» (1994)
8- اسپايدر پيگ در «فيلم سينمايي «سيمپسونها» (2007)
9- نگهبان تيمارستان در «ترميناتور 2: روز داوري» (1991)
10- دركسل در «رومانس واقعي» (1993)
11- هوكر در «غلاف تمام فلزي» (1987)
12- والتر پك در «شكارچيان روح» (1984)
13- قاتل سرجوخه استنلي مليش در «نجات سرباز رايان» (1998)
14- هري اليس در «جان سخت» (1988)
15- پسر قاشق به دست در «ماتريكس» (1999)
16- عيسي در «لبوفسكي بزرگ» (1997)

17- ريچارد چسلر در «باشگاه مشت‌زني» (1999)

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در سه شنبه بیستم بهمن 1388ساعت 9:5 توسط بر باد رفته|

سينماروهاي آمريکايي با استقبال از «عزيزم جان» به صدرنشيني طولاني مدت «آواتار» در جدول فروش خاتمه دادند. 
به گزارش ورايتي، «عزيزم جان» که براساس يک نوول عاشقانه نوشته نيکلاس اسپارکز ساخته شده، در هشتمين جمعه اکران فيلم رکورد شکن «آواتار»، با 8/13 ميليون فروش در 2969 سينما، برصدرجدول فروش جمعه سينماهاي آمريکاي شمالي نشست.

اين فيلم بيشترين ميزان فروش در اولين روز، براي فيلم‌هايي که از نوول‌هاي نيکلاس اسپارکز اقتباس شده‌اند را به همراه داشته است. البته بيشتر سينماروها يکشنبه به ديدن فيلم‌ها مي‌روند. دو فيلمي که قبلاً با اقتباس از نوول‌هاي اسپارکز روي پرده رفتند، «شبي در رودانته» (2008) و «دفترچه يادداشت»(2004) فروش کل آخر هفته افتتاحيه‌شان حدود 13 ميليون دلار بود. اولين فيلمي که از روي کتاب‌هاي اسپارکز ساخته شد «پيغامي در بطري» (1999) با شرکت کوين کاستنر بود که در اولين هفته اکران 8/16 ميليون دلار فروخت. آخرين فيلم از کتاب‌هاي او «آخرين ترانه» نام دارد که 31 مارس به نمايش در مي‌آيد و مايلي سايروس در آن بازي دارد. «عزيزم جان» درباره يک سرباز از جنگ برگشته با بازي چانينگ تاتوم است که عاشق يک دختر ايده‌آل‌گراي دانشجو با بازي آماندا سيفريد مي‌شود. بودجه فيلم حدود 25 ميليون دلار بوده است. فروش فيلم دوم جدول يعني «آواتار» نسبت به جمعه گذشته 18 درصد کاهش داشت و به 1/6 ميليون دلار در 3000 سالن رسيد. تا پايان يکشنبه يک فروش نسبتاً خوب در انتظار «آواتار» خواهد بود. اين فيلم نامزد اسکار، رکورد فروش داخلي را با فروش 6/612 ميليون دلاريش پشت سر گذاشته است. در رده سوم جدول اکشن لايونزگيت «از پاريس با عشق» با شرکت جان تراولتا و جاناتان رايس مه‌يرز قرار دارد که در 2994 سالن 3 ميليون دلار فروخت. کارگردان «از پاريس با عشق» اکشن ساز معروف فرانسوي پير مورل است که يک سال پيش فيلم بسيار موفق «ربوده شده» را با بازي ليام نيسن بر پرده‌ها داشت. «لبه تاريکي» با بازي مل گيبسون نسبت به دومين جمعه اکرانش 59 درصد افت فروش داشت و با 3/2 ميليون دلار فروش و فروش کل 4/24 ميليون دلار در رده چهارم قرار گرفت. کمدي رمانتيک والت ديزني «زماني در رم» با 2 ميليون دلار فروش در 2456 سالن نسبت به اولين جمعه اکران، 54 درصد افت فروش داشت و با مجموع فروش 4/17 ميليون دلار در رتبه پنجم جدول قرار گرفت. در رتبه‌هاي ششم تا دهم جدول فروش جمعه به ترتيب فيلم‌هاي « The Tooth Fairy »، «کتاب الي»، «قلب ديوانه»، «لژيون» و «شرلوک هلمز» قرار گرفتند.

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم بهمن 1388ساعت 9:39 توسط بر باد رفته|

29 اشتباه بزرگ انتخاب بازيگران در نقش‌هاي معروف تاريخ سينما معرفي شدند.
به گزارش توتال فيلم كه اين انتخاب‌ها را انجام داده، بازيگران خوب هم در نقش‌‌هاي نامناسب نمي‌توانند هنر خود را نشان بدهند و مانع كاريكاتور شدن نقش شوند. اين بازيگران را به ترتيب و همراه با نقش و فيلم مربوطه مي‌خوانيد:
1- آلانيس موري‌ست به نقش خالق در «دگما» (1999)
2- لئوناردو دي‌كاپريو به نقش آمستردام والون در «دار و دسته‌هاي نيويوركي» (2002)
3- هايدن كريستنسن به نقش آناكين اسكاي‌واكر در «جنگ ستارگان اپيزود2: حمله كلون‌ها»
4- بن افلك به نقش ديردويل در «ديردويل» (2003)
5- وينس ون به نقش‌ نورمن بيتس در «رواني» (1998)
6- كوين كاستنر به نقش رابين هود در «رابين هود: شاهزاده دزدان» (1991)
7- كيانو ريوز به نقش جاناتان هاركر در «دراكولاي برام استوكر» (1992)
8- مت ديمون و هيث لجر به نقش برادران در «برادران گريم» (2005)
9- جورج كلوني به نقش بتمن در «بتمن و رابين» (1997)
10- دنيس ريچاردز به نقش دكتر كريسمس جونز در «دنيا كافي نيست» (1999)
11- سوفيا كاپولا به نقش مري كورلئونه در «پدر خوانده قسمت سوم» (1990)
12- مارك والبرگ به نقش كاپيتان لئو ديويد سون در «سياره ميمون‌ها» (2001)
13- شان كانري به نقش رابرت مك دوگال در «دام افكني» (1999)
14- نيكلاس كيج به نقش جاني بليز در «روح سوار» (2007)
15- ناتالي پورتمن به نقش ايوي هاموند در «ك مثل كين‌خواهي» (2005)
16- كلينت ايستوود به نقش پاردنر در «واگنت را رنگ كن» (1969)
17- براد پيت به نقش آشيل در «تروآ» (2004)
18- جان وين به نقش چنگيزخان در «فاتح» (1956)
19- جاش هارتنت به نقش برايان آلن در «خشك كن» (2001)
20- جوليا رابرتز به نقش تس در «دوازده ياراوشن» (2004)
21- ادوارد نورتون به نقش ويل گراهام در «اژدهاي سرخ» (2002)
22- كريستين بيل به نقش جان كانر در «رستگاري ترميناتور» (2009)
23- اليجا وود به نقش مت باكنر در «خيابان سبز» (2005)
24- رالف فاينس به نقش كريستوفر مارشال در «خدمتكار در منهتن» (2002)
25- كالين فارل به نقش اسكندر كبير در «اسكندر» (2004)
26- هال بري به نقش زن گربه‌اي در «زن گربه‌اي» (2004)
27- كيانو ريوز به نقش جان كنستانتين در «كنستانتين» (2005)
28- اوان مك‌گرگور به نقش اوبي وان كنوبي در «جنگ ستارگان اپيزود يك: شبح تهديد» (1999)

29- آنجلينا جولي به نقش مارگارت راسل در «چوپان خوب» (2006)

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم بهمن 1388ساعت 9:38 توسط بر باد رفته|

بنابر رأي‌گيري که بين منتقدان معتبر سينمايي انجام شده، 14 فيلم که در سال‌هاي توليدشان لايق بردن جايزه بهترين فيلم اسکار بوده‌اند، اما برنده نشده‌اند، اعلام شد. به گزارش توتال فيلم که اين رأي‌گيري را انجام داده اين فيلم‌ها نماد بي‌عدالتي و شرمساري آکادمي اسکار هستند. در بين اين فيلم‌ها، مستند و غيرانگليسي زبان هم به چشم مي‌خورد. ليست کامل اين فيلم‌ها را در زير مي‌خوانيد: 1- هفت ساخته ديويد فينچر (1995) 2- همشهري کين ساخته اورسن ولز (1941) 3- رفقاي خوب ساخته مارتين اسکورسيزي (1990) 4- اينک آخرالزمان ساخته فرانسيس فورد کاپولا (1979) 5- راننده تاکسي ساخته مارتين اسکورسيزي (1976) 6- پالپ فيکشن ساخته کوئنتين تارانتينو (1994) 7- خط آبي قرمز مستند ساخته ارول موريس (1988) 8- کينگ گنگ ساخته مريان سي. کوپر و ارنست بي. شودزاک (1933) 9- بليد رانر ساخته ريدلي اسکات (1982) 10- نجات سرباز رايان ساخته استيون اسپيلبرگ (1998) 11- راجر و من مستند ساخته مايکل مور (1989) 12- شهر خدا ساخته فرناندو مريليس (2002) 13- شواليه تاريکي ساخته کريستوفر نولان (2008) 14- کار درست را انجام بده ساخته اسپايک لي (1989)

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در یکشنبه هجدهم بهمن 1388ساعت 8:45 توسط بر باد رفته|

همزمان با اعلام اسامي كانديدا‌هاي اسكار
نامزدهاي جايزه سي‌امين تمشک طلايي اعلام شد
فهرست اسامي نامزدهاي تمشک طلايي يا همان بدترين‌هاي سينمايي سال و دهه اخير اعلام شد.
به گزارش امپاير، اين جايزه که ضداسکار تلقي مي‌شود از طرف بنياد رزي به بدترين‌هاي سينمايي سال اهدا مي‌شود. با توجه به فرا رسيدن سال پاياني دهه، نامزدهاي رزي بدترين‌هاي دهه هم معرفي شدند.
در بين نامزدهاي امسال، «ترانسفور مرز 2: انتقام فالن» و «سرزمين گمشده» با نامزدي در هفت رشته پيشتاز هستند و «سرباز جو» با نامزدي در شش رشته پشت سر آنهاست. يکي از افتضاح‌ترين نامزدهاي در رشته بازيگري، جوناس برادرز هستند که در رشته‌هاي بدترين زوج سينمايي سال و بدترين بازيگر مرد سال نامزد هستند. برندگان اين جوايز ششم مارس در يک مراسم مجلل معرفي خواهند شد. آيا هيچکدام از برندگان مثل هال بري براي دريافت جايزه حاضر مي‌شوند؟ پاسخ اين سوال هنوز مشخص نيست. فهرست کامل نامزدها را مي‌خوانيد:
بدترين فيلم سال
همه چيز درباره استيو
سرباز جو: خيزش کبرا
سرزمين گمشده
سگ‌هاي پير
ترانسفور مرز 2: انتقام فالن
بدترين بازيگر مرد سال
هر سه عضو گروه جوناس برادرز(جوناس برادرز: تجربه کنسرت سه بعدي)
ويل فارل (سرزمين گمشده)
استيو مارتين (پلنگ صورتي 2)
ادي مورفي (تصور کن)
جان تراولتا (سگ‌هاي پير)
بدترين بازيگر زن سال
بيانسه ناولز (عقده‌اي)
ساندرا بولاک (همه چيز درباره استيو)
مايلي سايروس (هانا مونتانا: فيلم سينمايي)
مگان فاکس(بدن جنيفر، ترانسفورمرز 2: انتقام فالن)
سارا جسيکا پارکر( آيا درباره مورگان‌‌ها شنيده‌ايد؟)
بدترين زوج سينمايي سال
هرکدام از دو (يا بيشتر) عضو گروه جوناس برادرز (جوناس برادرز: تجربه کنسرت سه بعدي)
ساندرا بولاک و برادلي کوپر (همه چيز درباه استيو)
ويل فارل و هرکدام از همبازي‌هايش، چه انساني چه کامپيوتري (سرزمين گمشده)
شيا لابوف و مگان فاکس يا هر ترانسفورمر ديگر (ترانسفور مرز 2: انتقام فالن)
کريستين استوارت و رابرت پاتينسون يا دندان‌هاي تايلر واتس (گرگ و ميش 2: ماه جديد)
بدترين بازيگر زن مکمل سال
کنديک برگان (جنگ عروس‌‌ها )
علي لارتر (عقده‌اي)
سيه‌نا ميلر (سرباز جو)
کلي پرستون (سگ‌هاي پير)
جولي وايت به نقش مادر (ترانسفور مرز 2: انتقام فالن)
بدترين بازيگر مرد مکمل سال
بيلي‌ري سايروس (هانا مونتانا: فيلم سينمايي)
هيو هفنر در نقش خودش (ميس مارچ)
رابرت پاتينسون (گرگ و ميش 2: ماه جديد)
جورما تاکونه (سرزمين گمشده)
ماريون وايانز (سرباز جو)
بدترين بازسازي، نااميدسازي يا دنباله‌سازي (رشته ترکيبي سال 2009)
سرباز جو
سرزمين گمشده
پلنگ صورتي 2 (يک نااميدسازي از دنباله يک بازسازي)
ترانسفور مرز 2: انتقام فالن
گرگ و ميش: ماه جديد
بدترين كارگردان سال
مايكل بي (ترانسفومرز2: انتقام فالن)
والت بكر (سگ‌هاي پير)
براد سيلبرينگ (سرزمين گمشده)
استيون سامرز (سرباز جو)
فيل تريل (همه‌چيز درباره استيو)
بدترين فيلمنامه سال
همه‌چيز درباره استيو (كيم باركر)
سرباز جو: خيزش كبرا (استوارت بيتي، ديويد اليوت و پل لاوت براساس عروسك‌هاي سرباز جو)
سرزمين گمشده (كريس هنچي، دنيس مك نيكولاس، براساس سريال تلويزيوني مارتي كرافت)
ترانسفورمرز 2: انتقام فالن (اهرن كروگر، روبرتو ارچي و آلكس كورتزمن براساس عروسك هاي ترانسفورمرز)
گرگ و ميش2: ماه جديد (مليسا روزنبرگ براساس نوول استفاني مه‌يرز)
بدترين فيلم دهه (در سي‌‌امين سال اهدا تمشك طلايي)
محل نبرد زمين (2000)- نامزد 10 رشته و برنده در 8 رشته رزي (شامل بدترين فيلم درام 25 سال اول عمر تمشك طلايي)
گيگلي (2003)- نامزد 10 رشته و برنده در 7 رشته رزي (شامل بدترين فيلم كمدي 25 سال اول عمر تمشك طلايي)
مي‌دانم چه كسي مرا كشت (2007)- نامزد 9 رشته و برنده 8 تمشك طلايي
شستن و بردن (2002)- نامزد 9 رشته و برنده 5 تمشك طلايي
بدترين بازيگر مرد دهه
بن افلك (9 بار نامزدي و 2 بار برنده شدن) براي فيلم‌هاي دير دويل، گيگلي، دختر جرزي، چك حقوق، پرل هاربر، كريسمس جاوداني.
ادي مورفي (12 بار نامزدي و 3 بار برنده شدن) براي فيلم‌هاي ماجراهاي پلوتونش، من جاسوسي مي‌كنم، تصور كن، ملاقات با ديو، نوربيت، زمان نمايش.
مايك مه‌يرز (4 باز نامزدي و 2 بار بردن جايزه) براي فيلم‌هاي گربه در كلاه و مرشد عشق.
راب اشنايدر (6 بار نامزدي و يك بار برنده شدن) براي فيلم‌هاي جانور، نيمكت گرمكن‌ها، دوس بيگلو: ژيگولوي اروپايي، پسر مادربزرگ، دختر پرشور، اكنون شما را چاك ولري اعلام مي‌كنم، مرد كوچك، نيكي كوچولو.
جان تراولتا (6 بار نامزدي و يك بار بردن جايزه) براي فيلم‌هاي محل نبرد: زمين، اضطراب خانوادگي، شماره‌‌هاي شانس، سگ‌هاي پير، اره ماهي.
بدترين بازيگر زن دهه
ماريا كري (بيشترين رأي به يك نفر براي ايفاي فقط يك نقش براي عنوان بدترين دهه با بيش از 70 درصد آرا) براي فيلم درخشش
پاريس هيلتون (5 بار نامزدي و 4 بار برنده شدن) براي فيلم‌هاي The hottie and the nottie
House of whacks
Ropo: The genetic opera
لينزي لوهان (5 بار نامزدي و 3 بار بردن جايزه) براي فيلم‌هاي هربي: مجهز شده، مي‌دانم چه كسي مرا كشت، بخشكي شانس
جنيفر لوپز (9 بار نامزدي و 2 بار برنده شدن) براي فيلم‌هاي چشمان فرشته، كافي، گيگلي، دختر جرزي، خدمتكار در منهتن، مادر شوهر هيولا، برنامه‌ريز عروسي

مدونا (6 بار نامزدي و 4 بار بردن جايزه) براي فيلم‌هاي روزي ديگر بمير، بهترين چيز بعدي، شستن و بردن

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در چهارشنبه چهاردهم بهمن 1388ساعت 9:55 توسط بر باد رفته|

«آواتار» و «ضامن» پيشتازان نامزدي اسکار82
«آواتار» و «ضامن» هرکدام با نامزدي در 9 رشته جوايز اسکار از جمله بهترين فيلم، عنوان بيشترين تعداد نامزدي اسکار 2010 را به خود اختصاص دادند. 
به گزارش هاليوود ريپورتر امسال اولين بار است که بعد از سال 1943، 10فيلم در رشته بهترين فيلم سال به عنوان نامزد معرفي شده‌اند. فيلم کاترين بيگلو با نام «ضامن» با عنوان اصلي «The hurt Locker» پيش از اين با نام‌هاي «جعبه درد»، «جعبه رنج»، «گنجه رنج»، «صندوقچه جراحت» و ... در ايران شناخته شده اما به نظر مي‌رسد «ضامن» مناسب‌ترين ترجمه براي عنوان اين فيلم باشد.
فيلم‌هايي که در رشته بهترين فيلم نامزد شده‌اند: بلاک باستر «آواتار»، فيلم احساس برانگيز «سويه تاريک»، فيلم زن محور «تحصيل»، درام جنگ عراقي «ضامن»، فيلم علمي تخيلي آفريقاي جنوبي «ناحيه 9»، فيلم جنگ جهاني دومي «لعنتي‌هاي بي‌آبرو»، درام خانوادگي تلخ «پرسش»، درام زندگي مدرن «يک مرد جدي»، انيميشن «بالا» و نگاه از بالا به آمريکاي کوچک «بالا در آسمان».
با اعلام نامزدهاي هشتاد و دومين دوره اسکار، مريل استريپ شانزدهمين نامزدي‌اش را براي بازي در نقش آشپز فيلم «جولي و جوليا» دريافت کرد.
از طرفي ساندرا بولاک اولين نامزديش را براي بازي در نقش يک مادر ساکن حاشيه شهر، که نوجواني را چشم بسته به زير پروبالش مي‌گيرد، دريافت کرد. نامزدهاي ديگر هلن ميرن در نقش همسر نويسنده بزرگ لئون تولستوي در فيلم «آخرين ايستگاه»، کري موليگان در نقش يک دختر مدرسه‌اي انگليسي در فيلم «تحصيل» و گابوي سيديب در نقش يک دختر نوجوان آشفته شهري در فيلم «پرسش».
در بين نامزدهاي بازيگري مرد، جف بريجز پنجمين نامزديش را براي فيلم «قلب ديوانه» که در نقش يک خواننده موسيقي ظاهر شده، دريافت کرد. نامزدهاي ديگر جورج کلوني به نقش يک شخصيت حقوقي مبارز در فيلم «بالا در آسمان»، کالين فيرث در نقش يک انسان مستأصل و درمانده در فيلم «يک مرد مجرد» و مورگان فريمن در نقش نلسون ماندلا در «شکست‌ناپذير» و جرمي رنر در نقش يک خنثي‌‌کننده بمب در فيلم «ضامن» هستند.
کريستف والتز که متولد اتريش است و به خاطر ايفاي نقش يک نازي که به چند زبان مسلط است، تا به حال تمام جوايز سال را درو کرده، نامزد نقش مکمل مرد شده است. رقيبان او مت‌ديمون (شکست‌ناپذير)، وودي هارلسون (پيام‌آور)، کريستوفر پلامر (آخرين ايستگاه) و استنلي توچي (استخوان‌هاي دوست‌داشتني) هستند. مونيک هم که براي ايفاي نقش يک مادر بدزبان بيشتر جوايز سال را دريافت کرده به کداک تياتر دعوت شده است. نامزدهاي ديگر نقش مکمل زن ورا فارميگا و آناکندريک (بالا در آسمان) پنه‌لوپه کروز (نه) و مگي جيلينهال (قلب ديوانه) هستند، از ده فيلم نامزد بهترين فيلم سال فقط پنج تاي آنها در رشته بهترين کارگرداني نامزد شده‌اند: کاترين بيگلو (ضامن)، جيمز کامرون (آواتار)، لي دانيلز(پرسش)، جيسون راتيمن (بالا در آسمان) و کوئنتين تارانتينو (لعنتي‌هاي بي‌آ‌برو). اين مراسم يک ماه ديگر با اجراي مشترک الک بالدرين و استيو مارتين در کداک تياتر برگزار خواهد شد. اسامي کامل نامزدهاي اسکار 2010 را در زير مي‌خوانيد:
کانديداهاي بهترين فيلم سال
آواتار- سويه تاريک- ناحيه 9- تحصيل- ضامن- لعنتي‌هاي بي‌آبرو- پرسش- يک مرد جدي-بالا – بالا در آسمان
کانديداهاي بهترين بازيگر مرد نقش اصلي
جف بريجز (قلب ديوانه)- جورج کلوني (بالا در آسمان)- کالين فيرث (يک مرد مجرد)- مورگان فريمن (شکست‌ناپذير)- جري رنر (ضامن)
کانديداهاي بهترين بازيگر زن نقش اصلي
ساندرا بولاک (سويه تاريک)- هلن ميرن (آخرين ايستگاه)- کري موليگان (تحصيل)- گابوري سيديب (پرسش)- مريل استريپ (جولي و جوليا)
کانديداهاي بهترين بازيگر مرد مكمل
مت ديمون (شكست‌ناپذير)- وودي هارلسون (پيام‌آور)- كريستوفر پلامر (آخرين ايستگاه)- استنلي توچي (استخوان‌هاي دوست داشتني)- كريستف والتز (لعنتي‌هاي بي‌آبرو)
کانديداهاي بهترين بازيگر زن مكمل
پنه‌لوپه كروز (نه)- وارا فارميگا (بالا در آسمان)- مگي جيلنهال (قلب ديوانه)- آنا كندريك (بالا در آسمان)- مونيك (پرسش)
کانديداهاي بهترين كارگرداني
كاترين بيگلو (ضامن)- جيمز كامرون (آواتار)- لي دانيلز (پرسش)- جيسون رايتمن (بالا در آسمان)- كوئنتين تارانتينو (لعنتي‌‌هاي بي‌آبرو)
کانديداهاي بهترين فيلمنامه ارژينال
مارك بوآل (ضامن)- كوئنتين تارانتينو (لعنتي‌‌هاي بي‌آبرو)- اورن ماورمن و آلساندرو كامون (پيام‌آور)- جوئل كوئن و اتان كوئن (يك مرد جدي)- باب پترسون و پيت داكتر (بالا)
کانديداهاي بهترين فيلمنامه اقتباسي
نيل بلوم كمپ و تري تچل (ناحيه 9)- نيك هوربني (تحصيل)- جسي آرمسترانگ، سيمون بلك ول، آرماندو يانووچي و توني روچ (در حلقه)- جفري فلچر (پرسش)- جيسون رايتمن و شلدون ترنر (بالا در آسمان)
کانديداهاي بهترين فيلمبرداري
مائورو فيوره (آواتار)- كريستين برگر (روبان سفيد)- برونو دل بونل (هري پاتر و شاهزاده دو رگه)- بري آكرويد (ضامن)- رابرت ريچاردسون (لعنتي‌‌هاي بي‌آبرو)
کانديداهاي بهترين تدوين
استفن اي. ريوكين، جان رفوآو جيمز كامرون (آواتار)- جوليان كلارك (ناحيه 9)- باب ماراسكي و كريس اينيس (ضامن)- سالي منكه (لعنتي‌‌هاي بي‌آبرو)- جو كلوتز (پرسش)
کانديداهاي بهترين طراحي صحنه
ريك كارتر و رابرت استرامبرگ (آواتار)- آناستازيا ماسارو (كارخانه روياسازي دكتر پارناسوس)- جان ماير (نه)- سارا گرين‌وود (شرلوك هلمز)- پاتريس ورمت (ويكتورياي جوان)
کانديداهاي بهترين طراحي لباس
ژانت پترسون (ستاره درخشان)- كاترين لترير (كوكو پيش از شانل)- مونيك پرادهوم (كارخانه روياسازي دكتر پاراناسوس)- كالين آتوود (نه)- سندي پاول (ويكتورياي جوان)
کانديداهاي بهترين چهره‌پردازي
II dior- سفر ستاره‌اي- ويكتورياي جوان
کانديداهاي بهترين موسيقي متن
جيمز هورنر (آواتار)- الكساندر دسپلات (آقاي فاكس شگفت‌انگيز)- ماركو بلترامي و مارك سندرز (ضامن)- هانس زيمر (شرلوك هلمز)- مايكل جياچينو (بالا)
کانديداهاي بهترين ترانه
تي بون برنت و رايان بينگهام براي ترانه از نوع خسته (قلب ديوانه)- رينهارد واگنر و فرانك توماس براي ترانه «lion de panama» (پاريس 36)- مائوري يستون براي ترانه «همه‌اش را بگير» (نه)- رند نيومن براي ترانه «پايين در نيواورلئان» (شاهزاده و قورباغه)- رندي نيومن براي ترانه «تقريباً رسيديم» (شاهزاده و قورباغه)
کانديداهاي بهترين صدا
آواتار- ضامن- سفر ستاره‌اي – بالا- لعنتي‌هاي بي‌آبرو
کانديداهاي بهترين تدوين جلوه‌هاي صوتي
آواتار- ضامن- لعنتي‌هاي بي‌آبرو- سفر ستاره‌اي- بالا کانديداهاي بهترين جلوه‌هاي ويژه
آواتار- ناحيه 9- سفر ستاره‌اي
کانديداهاي بهترين فيلم انيميشن
کورالاين- آقاي فاکس شگفت‌انگيز – بالا-
شاهزاده و قورباغه- رازکل‌‌ها
کانديداهاي بهترين فيلم خارجي زبان
آجامي ساخته اسکندر کوپتي و يارون شاني (رژيم صهيونيستي)- روبان سفيد ساخته ميشاييل هانکه (آلمان)- راز چشم‌هايش ساخته خوآن خوزه کامپاندلا (آرژانتين) – يک پيامبر ساخته ژاک اوديار (فرانسه) – شيرغم ساخته کلوديا للوسا (پرو)
کانديداهاي بهترين فيلم مستند
برمه: گزارشي از يک کشور محدود ساخته آندراس آسترگارد- خليج کوچک ساخته لوئي ساي هوياس- شرکت غذاسازي ساخته رابرت کند- خطرناک‌ترين مرد آمريکا: دانيل السبرگ و کاغذهاي پنتاگون ساخته جوديت الريچ و ريک گلداسميت- راه خانه کدام است ساخته ربه‌کارگردان کاميسا
کانديداهاي بهترين فيلم مستند کوتاه
فاجعه غيرطبيعي چين: اشک‌هاي ايالت سي‌چوآن- آخرين کمپين حکومت گلخانه‌اي- آخرين کاميون: نابودي يک گياه GM- خرگوش برلين- موسيقي با احتياط
کانديداهاي بهترين فيلم کوتاه انيميشن
کباب فرانسوي- زيباي خفته گرني گريم- خانم و دروگر- لاگوراما- والاس و گروميت در موضوع نان و مرگ
کانديداهاي بهترين فيلم کوتاه

در- به جاي طلسم- کاوي- ماهي معجزه- مستأجرهاي جديد

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در چهارشنبه چهاردهم بهمن 1388ساعت 9:4 توسط بر باد رفته|

پنجاه فيلم به عنوان بدترين فيلم‌هاي تاريخ سينما انتخاب شد. بنابر رأي‌گيري سايت امپاير آنلاين، هزاران نفر از کاربران اين سايت در رأي‌گيري براي بدترين فيلم تاريخ سينما شرکت کردند و پنجاه فيلم را همراه با مسؤولان بد بودن اين فيلم‌‌ها انتخاب کردند.
در بين اين فيلم‌‌ها، فيلم‌هاي نااميدکننده، بد و افتضاح کامل به چشم مي‌خورد. رتبه اول اين فهرست را «بتمن و رابين» ساخته جوئل شوماخر در اختيار دارد. گلچيني از فيلم‌هاي مهم‌تر و پرسروصداتر اين فهرست را همراه با رتبه آنها در اين رأي‌گيري، در زير مي‌خوانيد. اسامي داخل پرانتز کساني هستند که مسؤوليت بد بودن فيلم‌‌ها به گردن آنهاست.
1- بتمن و رابين (کارگردان جوئل شوماخر، فيلمنامه‌نويس آکيوا گلدزمن، جورج کلوني، آرنولد شوارتزنگر)
2- محل نبرد: زمين (کارگردان راجر کريستين، ال.ران هوبارد، کل فرقه سينتولوژي)
3- مرشد عشق (مايک مه‌يرز)
6- دروازه بهشت (کارگران مايکل چيمينو)
8- اتفاق (کارگردان و فيلمنامه‌نويس‌ام. نايت شيامالان، مارک والبرگ، زويي دشانل)
12- نوربيت (ادي مورفي و کارگردان برايان رابينز)
13- انتقام جويان (کارگردان جرميا چه چيک، اوماتورمن، رالف فاينس، شان کانري)
15- زن گربه‌اي (کارگردان پتياف، ستاره فيلم ‌هال‌بري)
18- شکارچي رويا (کارگردان لارنس کاسدان، نويسنده نوول استفن کينگ، فيلمنامه نويس ويليام گولدمن)
19- گيگلي (کارگردان مارتين برست، بن افلک، جنيفر لوپز)
24- سرعت 2 (کارگردان يان دي بانت و فيلمنامه‌نويسان رندال مک کورمک و جف ناتانسون)
25- ترانسفورمرز 2: انتقام فالن (کارگردان مايکلي بي، فيلمنامه‌نويسان اهرن کروگر و رابرت ارچي و آلکس کورتزمن)
32- اسپريت (کارگردان و فيلمنامه‌نويس فرانک ميلر، ساموئل ال. جکسون، اوا مندز، اسکارلت جوهانسون)
37- مکس پين (کارگردان جان مور، فيلمنامه‌نويس بو تورن و البته مارک والبرگ)
41- ون هلسينگ (نويسنده و کارگردان استيون سامرز)
44- انقلاب‌هاي ماتريکس (نويسنده و کارگردانان برادران واچوفسکي)
45 – بليد ترينيتي (نويسنده و کارگردان ديويداس. گوير)
49- دختران نمايش (کارگردان پل ورهوفن و فيلمنامه نويس جو استرهاز)

50 مرد عنکبوتي 3 (کارگردان سام رايمي، فيلمنامه‌نويسان ايوان رايمي، آلوين سارجنت و تهيه‌کننده آوي آراد)

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در سه شنبه سیزدهم بهمن 1388ساعت 9:44 توسط بر باد رفته|

جيمز کامرون؛ ارباب گيشه‌ها !
با صدرنشيني در جدول فروش آمريکايي شمالي در هفتمين هفته متوالي، «آواتار» در شرف شکستن رکورد فروش داخلي آمريکاست.
حماسه سه‌بعدي جيمزکامرون طي هفته گذشته 30 ميليون دلار فروخت و مجموع فروش داخلي‌اش را به 5/594 ميليون دلار رساند. اين فيلم فقط 6 ميليون دلار با رکورد 1/600 ميليون دلاري «تايتانيک» جيمزکامرون که در سال 1998 به ثبت رسيد فاصله دارد.
پيش از اين بلاک‌باستر فاکس قرن بيستم رکورد فروش جهاني «تايتانيک» را شکسته بود و حالا از مرز 2 ميليارد دلار هم گذشته و مجموع فروشش به 039/2 ميليارد دلار رسيده است و فاصله‌اش با رکورد 8/1 ميليارد دلاري «تايتانيک» همچنان بيشتر مي‌شود.
پل‌درگرابيديان تحليل‌گر گيشه‌هاي سايت هاليوود دات کام مي‌گويد: «بايد با تعمق بيشتري به اين اعداد نگاه کرد. جاي شگفتي است که فروش «آواتار» فقط 14 درصد کمتر از هفته گذشته است. بي‌شک جيمزکامرون سلطان گيشه‌هاست. احتمالاً هفته آينده و همزمان با اعلام شدن نامزدهاي اسکار، «آواتار» رکورد فروش داخلي را هم خواهد شکست.
انتظار مي‌رود اين فيلم در رشته‌هاي زيادي از جمله بهترين فيلم نامزد شود. نامزدي در اسکار مثل يک شوک عمل خواهد کرد و فروش بالاي فيلم همچنان ادامه پيدا مي‌کند. با در نظر گرفتن اينکه موفقيت بسيار بالاي «تايتانيک» به دختران نوجواني نسبت داده مي‌شد که چندين و چندبار فيلم را مي‌ديدند، دلايل فروش بي‌نظير «آواتار» کاملاً مشخص نيست.
مطمئناً جلوه‌هاي ويژه سه‌بعدي يکي از دلايل است. تحليل‌گران معتقدند اکران طولاني مدت اين فيلم احتمالاً به درآمد فيلم‌هاي ديگر ضربه خواهد زد. تريلر انتقامي «لبه تاريکي» با بازي مل گيبسون 1/17 ميليون دلار فروخت و در رده دوم جاي گرفت. اگر چه فروش کل فيلم پايين بود، اما فروش درخوري به حساب مي‌آيد. دن فلمن رييس بخش توزيع برادران وارنر در اين باره مي‌گويد: « فيلم ما افتتاحيه قدرتمندي داشت. در يک هفته عادي، ما بايد در رده اول قرار مي‌گرفتيم، اما با وجود اين رقابت غيرمنصفانه با «آواتار» نمي‌دانيم چه کار بايد کرد.» اما «لبه تاريکي» نقدهاي خوبي دريافت کرده است. فلمن ادامه مي‌دهد: «اطلاعات استوديو نشان مي‌دهد تقريباً 70 درصد کساني که فيلم را ديده‌اند، براي ديدن گيبسون آمده‌اند. اين فيلم يک بازگشت موفقيت‌آميز براي گيبسون خواهد بود. وقتي فيلم را ديدم با خودم گفتم ستاره مل گيبسون درخشان‌تر خواهد شد.» از طرفي کمدي رمانتيک «زماني در رم» شرکت والت ديزني در اولين هفته نمايش 1/12 ميليون دلار فروخت. بسياري از فيلم‌ها چشم به نامزدهاي اسکار که امروز اعلام مي‌شود دارند تا در جدول فروش جهش داشته باشند، اما اثر اسکار امسال ممکن است کمي متفاوت باشد. چون تعداد نامزدهاي بهترين فيلم از 5 به 10 افزايش پيدا کرده است.
نوشته شده در سه شنبه سیزدهم بهمن 1388ساعت 9:36 توسط بر باد رفته|


فيلم پرحرف تاريخ سينما كه از گفت‌وگوهاي طولاني بين كاراكترهاي اصلي فيلم در جهت پيشبرد داستان و دادن اطلاعات به تماشاگر استفاده كرده‌اند، انتخاب و معرفي شدند.
به گزارش ايسنا، فيلم «رفقاي خوب» ساخته «مارتين اسكورسيزي» محصول 1990 به همراه «ضربه شيطان» اثر «اورسون ولز» محصول 1958 در صدر اين فهرست ايستادند.
بنابراين گزارش، فيلم‌هاي «فرزندان بشر» ساخته «آلفونزو كوران» (2006)، «آخرين اخبار» ساخته «جوني تو» (2004)، «پير پسر» ساخته چان ووك پارك (2003)، به همراه «مگنوليا» ساخته پل توماس اندرسون (1999) رتبه‌هاي بعدي را در اختيار گرفته‌اند.
«بازيگر» ساخته «رابرت التمن» محصول 1992، شب‌هاي بوگي 1997 اثر پل توماس اندرسون، «من كوبا هستم» اثر ميخائيل كلاتزوف (1966)، «بيل رابكش» اثر كوئنتين تارانتينو محصول (2003)، «پايان هفته» ساخته ژان لوك گدار (1967) رتبه‌هاي دهم تا هفدهم پرگوترين سينمايي‌هاي جهان را به خود اختصاص داده‌اند.
«آينه» ساخته «آندري تاركوفسكي» (1975)، «طناب» اثر «آلفرد هيچكاك» محصول 1948 و فيلم «راه نورد» ساخته «مايكل آنجلو آنتونيوني» اثر 1975 رتبه‌هاي پاياني اين فهرست را كسب كرده‌اند.
نوشته شده در دوشنبه دوازدهم بهمن 1388ساعت 8:58 توسط بر باد رفته|

قسمت سوم مجموعه فيلم اكشن و ماجراجويانه «تغيير شكل‌دهندگان» هم ساخته مي‌شود. تازه‌ترين قسمت اين فيلم به صورت سه بعدي توليد خواهد شد.
به گزارش فارس، «مايكل بي» كارگردان دو قسمت قبلي فيلم با اعلام توليد قسمت سوم آن گفت اين روزها مشغول نگارش فيلمنامه اين قسمت است. سومين قسمت فيلم تفاوت‌هاي زيادي با دو قسمت قبلي آن خواهد داشت. پس از موفقيت كلان مالي دومين قسمت فيلم، عقيده عمومي‌بر اين بود كه پيش توليد سومين قسمت فيلم بزودي شروع خواهد شد. اما «مايكل بي» و تهيه‌كنندگان فيلم در كمپاني پارامونت، در آن زمان هيچ اظهار نظري پيرامون اين مسئله نكردند. بعد از اخبار و شايعات مختلف و متعددي كه پيرامون توليد قسمت جديد «تغيير شكل‌دهندگان» منتشر شد، اين نخستين بار است كه «مايكل بي‌» يك اظهارنظر رسمي‌درباره آينده اين مجموعه فيلم مي‌كند.
بي كه هنوز زماني براي شروع فيلمبرداري سومين قسمت فيلم اعلام نكرده، مي‌گويد تابستان سال 2011 به عنوان زمان اكران عمومي‌آن تعيين شده است. تحليلگران سينمايي ماه قبل پيش‌بيني كردند در قسمت سوم فيلم، تعداد بيشتري روبات فضايي وارد قصه فيلم خواهد شد. تعداد روبات‌هاي فضايي قسمت دوم در مقايسه‌ با قسمت اول آن، بيشتر شده بود. بي در زمينه سومين قسمت «تغييرشكل دهندگان» مي‌گويد: «در اين قسمت با يك پايان جذاب و شگفت‌انگيز روبرو خواهيم شد. در اين قسمت، شاهد حضور كاراكترهاي روبات خيلي زيادي خواهيم بود. اين روبات‌هاي خونسرد، در يك چشم انداز زيبا به ماجراجويي‌هاي جديد خود خواهند پرداخت.» دو نقش اصلي انساني فيلم را «شيا لابوف» و «ميگن فاكس» بازي مي‌كنند. اين دو در كنار روبات‌هاي فضايي مثبت قصه،وارد يك ماجراجويي تازه مي‌شوند و سفر تازه‌اي به چند كشور مختلف دنيا مي‌كنند. قرار است اين فيلم با هزينه‌اي بالاي 150 ميليون دلار تهيه شود.
نوشته شده در یکشنبه یازدهم بهمن 1388ساعت 10:0 توسط بر باد رفته|

با انتشار نخستين عكس‌ها از «روح نگار»، جديدترين فيلم رومن پولانسكي از 5 مارس (نيمه اسفند) به اكران گسترده جهاني مي‌رسد. 
به گزارش ايسنا، «روح‌نگار» نخستين نمايش جهاني خود را از 19 فوريه (30 بهمن) در جشنواره بين‌المللي فيلم برلين تجربه خواهد كرد.
بنابر اعلام ورايتي تريلر «روح‌نگار» با حضور بازيگراني چون ايوان مك گرگور، پيرس برازنان، كيم كاترال، الويا ويليامز، تام ويلكينسون، تيموتي هوتون و الي والاش به تهيه و توليد رسيده است. «روح نگار» بر مبناي رماني به همين نام نوشته «رابرت هريس» ساخته مي‌شود و فيلمنامه را «هريس» و«پولانسکي» با همکاري يکديگر نوشته‌اند. اين داستان درباره نويسنده‌اي است که معمولاً بي‌نام مي‌نويسد و داراي هويت مخفي است. قرارمي‌شود که او با هويت جعلي خاطرات نخست وزير سابق را در قالب کتابي بنويسد و به نوعي امتياز اين کار را مي‌خرد. «برازنان» و «نيكلاس کيج» در اين فيلم به‌ترتيب نقش «آدام لنگ» نخست وزير انگليس و نويسنده بي‌نام را بازي مي‌کنند.
در همين حال ديروز رويترز اعلام کرد که رومن پولانسكي»، كارگردان سرشناس لهستاني برنده‌ اسكار براي مراسم اكران جديد‌ترين فيلم‌اش در جشنواره‌ برلين حضور نخواهد داشت. «ديتر كاسليك»، رييس جشنواره‌ فيلم برلين روز گذشته اعلام كرد، «رومن پولانسكي» قادر نخواهد بود براي حضور در مراسم اكران جهاني فيلم «روح‌نگار» به برلين سفر كند. «كاسليك» در گفت‌وگو با خبرنگاران خارجي اعلام كرد، تلفني با «پولانسكي» صحبت كرده است و او به‌علت آنكه در بازداشت خانگي به‌سر مي‌برد، نمي‌توان در جشنواره‌برلين حضور پيدا كند.
رييس جشنواره‌ برلين افزود: «پولانسكي به جشنواره نمي‌آيد و هيچ پيام ويدئويي از وي پخش نخواهد شد. البته او از من به‌خاطر انتخاب فيلم‌اش تشكر كرد.»
به گزارش خبرگزاري رويترز، «كاسليك» اظهار كرد: «ما اين فيلم را انتخاب كرديم چون اثر بزرگي است. «روح‌نگار» يك بيانيه‌ سياسي است، اما انتخاب آن سياسي نبود، بلكه يك اقدام هنري بود.» «پولانسكي» در سال 1966 با فيلم «بن‌بست» موفق به كسب خرس طلاي برلين را كسب كرد و سال پيش از آن خرس نقره‌اي اين جشنواره را به‌دست ‌آورد.
شصتمين جشنواره فيلم برلين روز يازدهم فوريه با نمايش «دوراز هم » ساخته «وانگ كوانان»، كارگردان چيني برنده خرس طلا افتتاح خواهد شد.

سومين رويداد سينمايي معتبر قاره اروپا كه «ورنر هرتزوگ» رياست هيأت‌داوران آن را برعهده خواهد داشت با نمايش فيلم «درباره برادرش» ساخته «يوجي يامادا»، كارگردان معروف ژاپني پايان خواهد يافت.

منبع : بانی فیلم 

نوشته شده در یکشنبه یازدهم بهمن 1388ساعت 9:59 توسط بر باد رفته|

كمپاني فاكس قرن بيستم اميدوار است آواتار همچنان كه در عرصه بين‌المللي مي‌تازد، هفتمين هفته متوالي در صدر جدول هفتگي فروش آمريكاي شمالي قرار بگيرد. 
به گزارش اسكرين ديلي، تا پايان پنجشنبه اين حماسه علمي- تخيلي كه تا اينجا ركورددار بيشترين فروش بين‌المللي تاريخ سينماست، فروش خارجي‌اش به 342/1 ميليارد دلار و فروش كلش به 890/1 ميليارد دلار رسيد. اگر اين فيلم 102 ميليون دلار ديگر بفروشد اولين فيلم در تاريخ سينما خواهد بود كه فروش جهاني‌اش از مرز 2 ميليارد دلار گذشته است. با توجه به پيش‌بيني‌ها در مورد فروش آخر هفته، احتمال 2 ميليارد‌ي شدن آواتار بسيار بالاست.
با ادامه فروش «شاهزاده و قورباغه» والت ديزني در فرانسه و آفريقاي جنوبي، فروش بين‌المللي فيلم به 2/67 ميليون دلار رسيد. مجموع فروش بين‌المللي «جانشين‌ها»ي بروس ويليس در آخرين هفته فروش بين‌المللي به 1/78 ميليون دلار رسيد. فروش «سگ‌هاي پير» و «بالا» به ترتيب 7/36 و 1/436 ميليون دلار بود. فروش بين‌المللي «لعنتي‌هاي بي‌آبرو» كوئنتين تارانتينو از مرز 200 ميليون دلار گذشت و با فروش داخلي 5/120 ميليون دلاري داخلي، مجموع فروش فيلم به 6/320 ميليون دلار رسيد. فروش «پيچيده است» در پنج كشوري كه اكران شده است به رقم 2/55 ميليون دلار رسيد. فروش بين‌المللي «بالا در آسمان» 9/23 ميليون دلار، «كتاب الي» 3/11 ميليون دلار و «پسر فضانورد» 21 ميليون دلار بود.
نوشته شده در یکشنبه یازدهم بهمن 1388ساعت 9:54 توسط بر باد رفته|

«كلينت ايست‌وود»، كارگردان كهنه‌كار‌هاليوود ‌عنوان محبوب‌ترين بازيگر سال 2009 سينما را به‌دست آورد.
به گزارش ايسنا، براساس نظر‌سنجي كه هرساله براي انتخاب ستاره محبوب سينماي آمريكا انجام مي‌شود، «كلينت ايستوود»، كارگردان و بازيگر نامدار برنده‌ اسكار عنوان محبوب‌ترين ستاره‌‌هاليوود را كسب
كرد.
كارگردان برنده‌ چهار جايزه اسكار، نخل طلاي افتخاري كن، دو جايزه سزار فرانسه، چهار جايزه گلدن گلوب و شير طلاي افتخاري ونيز، ماه گذشته بالاترين نشان هنري فرانسه را دريافت كرد. به گزارش
خبرگزاري رويترز، «دنزل واشنگتن» كه سه‌ سال پياپي اين عنوان را در اختيار داشت، پايين‌تر از «جاني دپ» در رتبه‌ سوم ايستاده است.
«ساندرا بولاك»، برنده‌ جايزه‌ گلدن‌گلوب براي فيلم «سمت كور» در رتبه‌ چهارم اين فهرست قرار داد. اين بازيگر 45 ساله از شانس بالايي براي كسب جايزه اسكار برخوردار است. «تام هنكس»، «جورج
كلوني»، «مورگان فريمن» و «جوليا رابرتز» ديگر بازيگران سرشناس‌هاليوود هستند كه در اين فهرست ديده مي‌شوند. نكته‌ جالب اين‌كه «جان وين»، بازيگر و كارگردان سرشناس فقيد‌هاليوود باوجود آنكه
بيش از سه دهه از مرگ‌اش مي‌گذرد، اما در فهرست محبوب‌ترين‌هاي سينماي آمريكا در رتبه هفتم ايستاده است.

نوشته شده در پنجشنبه هشتم بهمن 1388ساعت 1:6 توسط بر باد رفته|

آواتار، تايتانيک را غرق کرد!
«تايتانيک» به کوه يخي به نام «آواتار» برخورد کرد. بنابر اعلام پخش‌کننده فيلم يعني فاکس قرن بيستم، حماسه علمي تخيلي جيمز کامرون به پرفروشترين فيلم تاريخ سينما در سطح جهان تبديل شد و احتمالاً بزودي پرفروش‌ترين فيلم آمريکايي شمالي هم خواهد شد و جاي «تايتانيک» را خواهد گرفت. «آواتار» طي شش هفته برتري بي‌چون و چرايش در گيشه‌‌ها 841/1 ميليارد دلار فروخت و رکورد 843/1 ميليارد دلاري «تايتانيک» که زماني دست نيافتني به نظر مي‌رسيد را دوشنبه پشت سر خواهد گذاشت. در قسمت فروش بين‌المللي فروش 288/1 ميليارد دلاري «آواتار» رکورد 242/1 ميليارد لاري «تايتانيک» را پشت سرگذاشته است. در آمريکاي شمالي احتمالاً دو هفته طول مي‌کشد که «آواتار» رکورد 601 ميليون دلاري «تايتانيک» را پشت سر بگذارد. «آواتار» با همين فروش 8/552 ميليون دلاري در آمريکاي شمالي، رکورد 533 ميليون دلاري «شواليه تاريکي» را شکسته و به دومين فيلم پرفروش تاريخ در آمريکاي شمالي تبديل شده است. اين آمار بدون محاسبه تورم هستند و از طرفي بليت‌هاي سالن‌هاي سه بعدي نمايش‌دهنده آواتار بسيار بالاست. فروش سالن‌هاي آيمکس فيلم، رکورد 134 ميليون دلاري بر جاي گذاشته است. پرفروش‌ترين فيلم همه دوران‌‌ها با محاسبه تورم، «برباد رفته» در سال 1939 است که تقريباً 5/1 ميليارد دلار در آمريکاي شمالي فروخته است و از اين نظر «آواتار» در حال حاضر در رتبه 26 است.
در جدول هفتگي فروش در آمريکاي شمالي، «آواتار» ششمين هفته پي‌درپي در صدر ايستاد و 36 ميليون دلار فروخت. به گفته رييس بخش توزيع فاکس کريس آرونسون اين فيلم همه رکوردها را خواهد شکست. از طرف ديگر، آواتار به فصل جوايز هم چشم دوخته است. به دليل استفاده گسترده از تکنولوژي کامپيوتري در عملکرد بازيگران، در جوايز انجمن بازيگران آمريکا دست اين فيلم خالي ماند، اما در گلدن‌گلوب جوايز بهترين فيلم و بهترين کارگردان را دريافت کرد و به احتمال زياد در بين نامزدهاي اسکار که دوم فوريه (يک هفته ديگر) اعلام مي‌شوند، پيشتاز خواهد بود.
تريلر آخر الزماني «لژيون» با شرکت پل بتاني در نقش يک فرشته جنگجو در روز قيامت، با 2/18 ميليون دلار در رتبه دوم بعد از «آواتار» قرار گرفت. کمدي خانوادگي و فانتزي فاکس «Tooth Fairy» با بازي دواين جانسون (دراک) در نقش يک بازيکن‌ هاکي که مثل يک فرشته بال‌هايش را باز مي‌کند، با 5/14 ميليون دلار در مقام چهارم جاي گرفت. با وجودي که اين هفته سه فيلم اکران گسترده‌شان را آغاز کردند، «کتاب الي» با 17 ميليون دلار فروش در دومين هفته اکرانش، مقام سوم جدول فروش را تصاحب کرد.
در اين اکشن پسا آخرالزماني دنزل واشنگتن نقش يک پيامبر مسافر را بازي مي‌کند که در حال مبارزه با رهبر بد ذات گروه جنايتکاران و محافظت از آخرين کتاب مقدس شناخته شده است. درام پزشکي «پيش‌گيري‌هاي فوق‌العاده» که اولين فيلم پخش‌کننده جديد CBS فيملز است با شروع نااميدکننده 7 ميليون دلاري در رده هفتم قرار گرفت. در اين فيلم هريسون فورد و برندان فريزر به نقش يک دکتر و يک تاجر بازي مي‌کنند که با همدستي هم دارويي توليد مي‌کنند که باعث يک جهش ژنتيکي نادر در کودکان مي‌شود. استيون فردلندر رييس شرکت CBS فيلمز مي‌گويد: «اين فيلم خوب عمل کرده است. اين فيلم «به گلوله ببندشان» يا يک فيلم فانتزي نيست. يک داستان واقعي از انسان‌هايي است که اعمال شجاعانه انجام مي‌دهند و اصطلاحات خوبي به کار مي‌برند. اين فيلمي است که افراد خانواده دوست براي ديدن افتتاحيه آن به سينماها هجوم نمي‌آورند.»

منبع: بانی فیلم

نوشته شده در سه شنبه ششم بهمن 1388ساعت 13:27 توسط بر باد رفته|


آخرين مطالب
» فایده گاو بودن
» یادی از گذشته
» سلام
» خنده داره نه؟
» چه ساده دل باختی
» افسوس
» منم مثل تو تنهام بمون پیشم
» وداع
» به بهانه بازی در شیدایی
» نقد سریال شوق پرواز

Design By : Pichak